Чикаго Булс загуби от гостуващия Атланта Хоукс със 102:105(22:22, 31:28, 24:27, 25:28) в мач от редовния сезон на НБА. „Биковете" допуснаха 25-а загуба при 18 победи и остават 10-и в Източната конференция с малки шансове да продължат в плейофите. Там „Ястребите" са уверено на 4-о място с 25 победи и 16 загуби.

С най-голям принос за победата на гостите бе гардът Майк Биби, който постигна личен рекорд за сезона с 31 т., 9 от които във финалните 5 минути на мача. Това бе втора поредна победа на Атланта за 2 вечери. Двубоят протече изключително равностойно и след равенство в първата четвърт (22:22), домакините поведоха на почивката с 3 т. - 53:50, но резултатът отново бе равен 77:77 преди последната част.

В нея Булс поведоха с 94:93 и тогава Биби вкара Кош и постави началото на решителна серия от 7:0 т. , която завърши с негова тройка 4 минути преди края. Грузинският център Заза Пачулия също завърши с личен рекорд за сезона - 18 т. Крилото Джош Смит добави 17 т. и 14 борби.

Бен Гордън бе лидер на домакините с 21 т. Аржентинецът Андрес Ночиони добави 15, а Луол Денг - 12 т. и 10 борби. Кърк Хинрич и Дерик Роуз завършиха с по 13 т.

В друг мач от "лигата на извънземните" Сан Антонио Спърс победи Индиана Пейсърс с 99:81(22:17, 31:23, 28:17, 18:24). Това бе 28-и успех при 13 загуби за „Шпорите” през сезона, които на средата на сезона уверено са на 2-ро място в Западната конференция. Индиана записа 27-а загуба и с 15 победи е предпоследен на Изток.

Тим Дънкан завърши с 27 т. и 10 борби за победителите и постигна 27-ия си дабъл дабъл през сезона . Той и французинът Тони Паркър бяха през цялото време на паркета през последната четвърт на мача, когато домакините се стараеха да запазят солидния аванс, натрупан през първите 3 части.

Паркър записа 13 т. и 7 асистенции. Аржентинецът Ману Джинобили добави 26 т. за третата поредна победа на Сан Антонио. С нея тимът запази реални шансове да оспорва първото място в конференцията на ЛА Лейкърс.  Дани Гренджър отбеляза 17 т. за Индиана.