Милуоки Бъкс победи със 112:97 Лос Анджелис Лейкърс и така сложи край на серията си от три поредни поражения. Двубоят бе сред най-очакваните в програмата на НБА тази нощ.

Интрига имаше само до почивката, а след това "елените" не оставиха шанс на своя съперник.

За домакините от Лейкърс отново не играха контузените звезди ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис. Дебют направи новото попълнение Андре Дръмънд. 27-годишният център обаче реализира едва 4 точки за 14 минути игра, преди да напусне срещата с контузия на големия пръст на десния крак и четири лични нарушения на сметката си.

За "езерняците" най-резултатен беше Монтрез Херъл с 19 точки. Денис Шрьодер добави още 17.

За Бъкс гардът Джрю Холидей наниза 27 точки, а суперзвездата Янис Антетокумбо добави 25 пункта и 10 борби.