Доминиканският център на Атланта Ал Хорфърд отбеляза кош 8 сек. преди края на мача, с което донесе победата на своя отбор над Вашингтон с 82:81. Така "ястребите" поведоха с 3:2 победи и се нуждаят от само още една, за да се класират на финала на Източната конференция в НБА.

Двубоят, който се игра във "Филипс Арина", бе много напрегнат и вървеше кош за кош. Така се стигна до последната четвърт, в която в продължение на 7 минути домакините от Атланта не успяваха да отбележат от игра. След това обаче възпитаниците на Майк Бъдънхолзър вкараха 14 поредни точки, и когато изглеждаше, че ще успеят безпроблемно да затворят мача, отново последваха няколко безрезултатни нападения. Това позволи на Вашингтон да се върне в мача и 8,3 секунди преди края му Пол Пиърс вкара тройка от ъгъла на игрището, с която изведе отбора си напред в резултата - 81:80.

В ответната атака германският гард на "ястребите" Денис Шрьодер се нагърби с отговорността да вкара, но изстрелът му бе блокиран от Джон Уол. В този момент обаче Хорфърд изскочи измежду всички играчи в подкошието, овладя топката и я пусна в коша на Вашингтон за крайното 82:81. В оставащите по-малко от 2 секунди гостите от столицата опитаха да вкарат, но изстрелът на Уол от центъра на игрището не намери целта.

Хорфърд беше над всички в мача и с 23 точки, 11 борби и цели 5 чадъра, а по 14 точки за победата добавиха Джеф Тийг и Пол Милсап. За Вашингтон Брадли Бийл бе най-резултатен с 23 точки, а завърналият се в състава на "вълшебниците" гард Джон Уол приключи с 15.

Мач номер 6 от серията е в петък във Вашингтон, а "ястребите" са на път да се класират за първи финал в конференцията, откакто се преместиха в Атланта от Сейнт Луис през 1968 година.

В другия мач от вчеряашния ден Голдън Стейт Уориърс отново показа силната си форма от редовния сезон и разгроми Мемфис Гризлис у дома с 98:78. Така "воините" поведоха с 3:2 в серията и са само на успех от финал на Запад.

Мемфис поведе рано с 13 точки, но Къри вкара четири тройки, за да даде една аванс на своя тим. На почивката разликата стана 8 за домакините, а след това те тотално отказаха съперника.

Голдън Стейт вкараха 14 тройки, докато Мемфис отговориха с едва 4. те бяха без Тони Алън, който е една от най-важните фигури за защитата по периметъра.

Клей Томпсън завърши с 21 точки за победителите, а Стеф Къри добави 18 след шест тройки. Той се отчете и със 7 борби, 6 отнети топки и 5 асистенции, докато Харисън Барнс имаше 14 точки.

Марк Гасол завърши с 18 точки и 12 борби за Гризлис, а Зак Рандолф добави 13 и 10.