Черноморец (Бургас) е новият носител на трофея в турнира Купата на България по баскетбол. На финала "акулите", домакини на надпераварата, която се проведе в "Арена Бургас", победиха убедително състава на Спартак Плевен с 82:66. Така те спечелиха трофея за трети път в своята история и за първи от 1975 година насам.

Това е първо голямо отличие за Васил Евтимов начело на Черноморец, четири години след като той пое отбора. В последните няколко сезона Биг Вас превърна "акулите" в един от водещите отбори в първенството и след като през миналата кампания бургазлии играха финал в Националната баскетболна лига, сега тимът спечели Купата. Дори и без контузения Христо Захариев, добре смазаната машина на домакините на турнира не остави никакви шансове на плевенчани, като четирима състезатели завършиха с двуцифрен точков актив - Алекс Уандие, Травис МакКонико, Шон Смит и Андрей Иванов.

За Спартак пък изигра първи финал в турнира за Купата от 1996-а насам. Отборът воден от Любомир Минчев показа на какво е способен в надпреварата, след като на полуфиналите матира действащия шампион в първенството Балкан, но сякаш днес нямаше останали нито физически, нито психически сили да се противопостави н своите съперници.

Най-резултатен за победителите бе Алекс Уандие, който реализира 18 точки, при 4/4 стрелба от тройката. Травис МакКонико завърши с 13 точки и 5 асистенции, Милен Захариев постигна 11 точки, а Шон Смит (6 борби) и Андрей Иванов (8 борби) отбелзаха по 10 точки.

За Спартак Родни Първис завърши срещата с 16 точки, докато Талиб Занна прибави още 10 точки и 13 борби.