Алън Айвърсън регистрира най-високия си резултат от началото на сезона и с 46 точки, 5 борби и 10 асистенции изведе Филаделфия '76 до победа над Чикаго със 123:108 като домакин.

След като пропусна два мача, за да претърпи операция за отстраняването на възпален мъдрец, Айвърсън се завърна в редиците на Сиксърс, игра 45 минути, реализира 15 от общо 30 стрелби към коша, вкара 16 от 17 фаула, като нямаше пропуск от първите 14, и добави 10 асистенции, за да допълни и без това впечатляващата статистика.

"Той е невероятен. 4-5 дни не е тренирал, само е ял пуйка и нищо друго. Идва преди мача, стреля 10 минути, излиза на игрището и бележи 46 точки с 10 асистенции за 45 минути", сподели изумен след срещата съотборникът на Айвърсън Кайл Кървър.

В същото време Далас продължава с победния си ход. Тази вечер Новицки и компания постигнаха осми пореден успех. Този път в тяхна жертва се превърна Сан Антонио, отстъпвайки на Маверикс с 92:95.

Лидерите на двата тима се представиха на ниво, но за съжаление победата не можеше да е и за двата отбора и в случая Дирк Новицки със своите 31 точки, 10 борби и 3 асистенции, успя да надделее над съпротивата на Тим Дънкан, който се отчете с 29 точки, 6 борби и 3 завършващи подавания.