Лидерът по показатели в НБА Далас постигна 14-та поредна победа, след като в четвъртък вечер се справи с Кливланд на Леброн Джеймс, побеждавайки с 95:92 като домакин.

Джеймс отбеляза цели 39 точки, но това не спря Дирк Новицки и компания да изравнят клубния рекорд за поредни победи. Постижението може да бъде подобрено в следващия мач срещу Орландо у дома. Имайки в предвид, че Маверикс натрупаха 21 поредни домакински успеха това най-вероятно ще се случи.

Срещу Кавалиърс най-резултатен за Далас бе именно Новицки с 24 точки, от които 10 в последната четвърт. Домакините имаха известен късмет в края, след като Леброн Джеймс първо пропусна два наказателни удара, след което направи и два неуспешни опита от линията за трите точки. И всичко това при резултат 95:92 за Маверикс.

"Това не бе най-красивият ни успех, но победата си е победа, независимо по какъв начин е спечелена. Леброн е много труден за опазване. Цялата ни тактика в защита бе ориентирана към него и той пак стигна до близо 40 точки", коментира след срещата играчът на Далас Джери Стекхаус.

Далас остава лидер както в Западната конференция, така и в лигата като цяло, докато Кливланд заема второто място на Изток.