Юношеският национален отбор на България до 18 г. загуби от Русия с 0:3 във втория си двубой от възпоменателния турнир "Валентин Гранаткин" в Санкт Петербург.

Крайният резултат обаче до голяма степен бе предопределен от факта, че цяло полувреме тимът на Ангел Стойков игра в намален състав. Червен картон получи българския капитан Йоан Бауренски в 45-тата минута.

През първата част на стадион "Петровски" "лъвчетата" приеха играта в своята половина, но не пропускаха и шансовете си да контраатакуват. С добри изяви се отличи вратарят ни Вуцов, а в предни позиции Денислав Ангелов, Асен Дончев и Мартин Д. Петков на няколко пъти опитаха да тормозят отбраната на "сборная". Равенството се запази почти до края на полувремето, когато все пак Русия откри след изстрел на Данила Прохин от далечна дистанция. В даденото продължение Бауренски бе изгонен несправедливо от съдията, който се отличи и с други изключително спорни отсъждания в полза на домакините.

С човек повече руският тим взе изцяло контрола над мача след почивката и в 53-тата минута удвои аванса си отново чрез Прохин, който стреля отдалече, а Вуцов не успя да се намеси добре и топката влетя в мрежата. Малко след това Файзулин направи резултата класически след изпълнение на корнер и удар от воле.

В самия край нашите можеха да отбележат почетно попадение, но изстрел с глава на Филип Кръстев след изпълнение на ъглов удар премина над гредата.

Преди последните мачове в група А България е на трето място с актив от 1 точка след Русия (6) и Молдова (4). На 9 юни (неделя) от 12:00 ч. нашите излизат срещу Индия и при успех имат шанс да продължат борбата за призовите места в турнира.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 2. Станислав Работов, 3. Тодор Петков, 4. Християн Петров, 20. Ивайло Иванов (80 - 13. Кольо Станев), 5. Йоан Бауренски, 8. Александър Тодоров (61 - 6. Петър Караангелов), 17. Димитър Стоянов (55 - 14. Филип Кръстев), 9. Мартин Д. Петков (61 - 10. Габриел Бабалиев), 21. Денислав Ангелов (46 - 16. Мартин Д. Петков), 22. Асен Дончев (80 - 11. Филип Колев).