ългарският национален отбор по футбол до 19 години победиха връстниците си от Турция с 2:1 (1:0). Срещата се игра в курортния град Анталия.

Футболистът на Левски Мартин Петков даде аванс на "трикольорите" в 8-ата минута. Това стана след контраатака отдясно. Петков нахлу в наказателното поле и с удар по тревата вкара в близкия ъгъл.

Марин Петков, който също е част от Левски, удвои във втората минута на добавеното време. Българите отново организираха добра контра след корнер на съперника, Петков получи в централния кръг на терена, измъкна се на скорост в чиста позиция, навлезе леко в ляво в пеналта и хладнокръвно прати топката в мрежата с изстрел по тревата.

Турците все пак стигнаха до почетен гол в седмата минута на добавеното време. Двата отбора ще изиграят още една важна проверка утре.