При минусови температури и много сняг българският национален отбор до 19 години загуби с 1:3 от тима на Айнтрахт Брауншвайг (U20) на стадион „Аугуст Венцел“ в Нидерзаксен.

На заледения изкуствен терен нашите започнаха по-добре и имаха отлична възможност да поведат в третата минута, когато Борислав Цонев стреля от фаул от около 25 метра, но топката облиза горната греда и излезе в аут. Още при първата си атака домакините вкараха гол след пробив отляво и удар с глава от непосредствена близост.

В 21-вата минута Григор Долапчиев излезе фронтално очи в очи с вратаря на немците, след като открадна топката от защитник, пробва да копне кълбото над вратаря, но той остана прав и улови лесно. В следващата минута отново Долапчиев беше на път да се откъсне сам, но бе фаулиран от защитник. Съдията обаче подмина нарушението, вместо да накаже провинилия се съперников играч.

След половин час игра българският отбор бе принуден да извърши смяна, след като централният защитник Христо Стамов стъпи накриво при единоборство и обърна глезен. На негово място се появи Мартин Иванов, което доведе и до промени в защитния вал - той заигра като ляв краен бранител, а пък Слави Сталев се премести в центъра на отбраната заедно с Георги Радев. Проблемът за Стамов може да остави „лъвовете“ с група от 16 човека за следващата контрола с Ян Лавесте, след като халфът на Славия Даниел Васев не успя да замине с отбора заради ушна инфекция.

В 33-тата минута след страхотна триходова комбинация с по едно докосване между Георг Василев, Красимир Станоев и Григор Долапчиев последният се озова сам срещу вратаря и този път не сбърка - 1:1. В самия край на полувремето след грешка в защитата на нашия отбор се стигна до 1:2, като това беше второто положение на домакините за първите 45 минути и втори гол.

Втората част отново започна с нов гол в българската врата, след като съдията отсъди спорна дузпа за Айнтрахт за нарушение на Георги Радев в наказателното поле в 53-тата минута. Оттук до края на мача нашият отбор диктуваше събитията на терена.

В 56-та минута отново Долапчиев излезе на голова позиция сам срещу вратаря, но този път под ъгъл отдясно на атаката и вратарят се справи с удара. В 60-та с пропуск се отличи и Милен Гамаков, който се извиси след ъглов удар, но вратарят на Брауншвайг плонжира блестящо, за да отрази удара. Само след още две минути Гамаков направи хубав пробив отляво и центрира към Бекир Расим, който среля право в ръцете на вратаря.

В 73-та минута и Запрян Запрянов се отличи с пропуск след хубав пробив на Мартин Иванов отляво. В 80-та минута Долапчиев се освободи от опеката на двама противници и отправи страхотен изстрел извън пеналта, но ударът му се отби от напречната греда. До края на мача футболистът на ЦСКА отправи още 3 точни удара, но вратарят на германците се справи безупречно.

Старши-треньорът на нашия отбор Владимир Стоянов коментира мача по следния начин: "Атмосферните условия и по-малките размери на изкуствения терен ни попречиха да покажем по-качествен футбол. Немците се приспособиха по-добре към условията за игра и оползотвориха почти всичките се положения за гол след детински грешки в нашата отбрана. За този лагер по една или друга причина не можем да разчитаме на 6-7 човека от основния ни състав и повикахме нови играчи, за да ги изпробваме. Защитата е почти изцяло нова и все още няма необходимия синхрон. Въпреки всичко резултатът не отговаря на показаното на терена.“