Ето как медиите в Кипър отразяват загубата от България с 0:2 в контрола:

"Националният ни отбор допусна поражение с 0:2 от България в приятелския мач, който се проведе на АЕК Арена" , пише сайтът sportsbreak.com.cy.

"Силен тест за националния ни отбор и време за участие на 17 футболисти, като треньорът ни направи полезни заключения. България откри резултата в 24-ата минута чрез своя капитан Деспотов. Първа чудесна възможност за националния ни отбор да изравни имахме след удар на Пита, топката тръгна към мрежата, но беше спряна от Христов с тяло. Нашият треньор Тимур Кетспая направи четири смени в началото на второто полувреме. Нашите се опитаха да обърнат развоя и да стигнат до изравняване и можеха да го постигнат в 60-ата минута. Какулис се измъкна отляво след топка на Кастанос, даде пас към Питас, но нямаше време да се отправи удар и страхотната възможност беше пропусната. В 71-ата минута след топка на Деспотов Делев влезе зад защитата на националите ни и със силен удар направи 2:0. От утре отборът ни ще продължи подготовката си за новия приятелски мач, който ще се проведе следващата неделя в Израел", допълва медията.