Турнир: Лига на нациите Стадион: Зрители:

Уелс победи България с 1:0 в мач от Лига на нациите

България се провали в последната секунда срещу Уелс

"Драконите" се наложиха с 1:0 над "лъвовете"

90+4′

ГОЛ ЗА УЕЛС!!! Неко Уилямс бележи! Защитникът се включи в атака и засече центриране на далечната греда на Джонатан Уилямс. Бранителят бе изпуснат от Делев и с глава прати топката във вратата.

90+1′

Удар на Бейл от далечна дистанция минава над вратата.

85′

Жълт картон за Неко Уилямс.

Снимка 495065

82′

Неделев е заменен от Филип Кръстев.

76′

Джонатан Уилямс заменя Бруукс.

Снимка 495062

75′

Бейл със страхотен пас намери Дан Джеймс. Младокът намери Дейвид Бруукс, който насочи топката в сглобката на вратата. Греда!

70′

Делев заменя Галин Иванов.

68′

Дан Джеймс направи хубав пробив отляво. Крилото направи двойно с Бруукс и нанесе удар, който Георгиев спаси.

65′

Неко Уилямс заменя Робъртс.

Снимка 495061

63′

Неделев центрира от пряк свободен удар на далечна греда, където Карабельов нанесе удар с глава над вратата.

62′

Митко Илиев влиза на мястото на Краев.

61′

Робсън-Кану заменя Муур.

60′

Жълт картон за Смит.

Снимка 495059

55′

"Драконите" започнаха по-добре втората част, но "лъвовете" стоят добре в защита и не позволяват опасности пред Георгиев.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

Снимка 495057

45′

Димитров сбърка при изчистването на топката. Защитникът върна топката назад с глава. Кълбото попадна на волето на Бруукс, който не намери очертанията на вратата.

44′

Бейл опита удар от пряк свободен удар. Георгиев не е затруднен и лови топката.

43′

Жълт картон за Костадинов.

31′

Удар на Бейл от далечна дистанция е блокиран.

Снимка 495056

24′

Галин Иванов получи топката отляво. Фланговият нападател си отвори ъгъл и потърси далечния ъгъл. Стражът на Уелс изби топката в корнер.

15′

Домакините имат предимство в началото на срещата. Опасности пред Георгиев обаче няма.

6′

Несигурност в защитата на българите при центриране от корнер. Главният рефер отсъди нарушение срещу Георгиев и опасността премина.

Снимка 495055

1′

23. Воукс 22. Александър Цветков

Бъгларският национален отбор по футбол гостува на Уелс в мач от Дивизия "Б", група 4, от турнира Лига на нациите. Двубоят е днес от 16:00 часа на стадион "Кардиф Сити".

"Драконите" са много сериозен противник. Тимът е сигурен участник на Евро 2020, а освен това разполага с футболист от калибъра на Гарет Бейл.

Райън Гигс: България показа много качество срещу Ирландия

Селекционерът на Уелс обмисля някои промени в състатава си

Преди 10 години на този стадион Лотар Матеус дебютира начело на "трикольорите", при това с победа 1:0. Очаква се треньорът Георги Дерменджиев да направи няколко промени в състава си. Той няма да може да разчита на капитана Петър Занев, който се контузи при равенството 1:1 срещу Ирландия.

Домакините, които стартираха с победа над Финландия в турнира Лига на нациите, нямат загуба пред своя публика вече две години. За последно те отстъпиха с 1:2 от Дания в същия този турнир. Младата селекция на Гигс, която е със средна възраст 24 години, е в серия от седем мача без поражение.

Дерменджиев: За моите играчи ще е страхотно да се докоснат до такъв гениален футболист като Бейл

"Гигс първо е личност, а след това и много добър треньор"