Треньорът на младежкия национален отбор Иван Колев намери оправдание за шокиращата загуба на своите на старта на европейските квалификации. Нашите паднаха с 0:2 от Казахстан. Според селекционера причината е лошото физическо състояние.

"Изиграхме едно много силно първо полувреме и аз бях убеден на почивката, че ще спечелим. Десет минути след началото на второто полувреме обаче нашите момчета рухнаха физически, което е недопустимо. Очевидно това, че те не играят в клубовете си каза думата. Просто не съм очаквал такова нещо.

В същото време съперниците не спряха да се борят и да бягат през цялото време. И това е нормално, тъй като в тяхното първенство във всеки тим задължително започват по двама играчи до 21 години", коментира Колев пред Дарик радио.

Селекционерът е обиден, че националите са допуснали гол от ъглов удар, а второто попадение е станал, тъй като Генев вече е бил преквалифициран като нападател и отбраната е останала рехава.