Националният отбор на България е на път да пропусне 10-и пореден голям форум, сочи интересен материал на колегите от "Тема Спорт". Ето как продължава той:

"За последно националите играха на европейското първенство в Португалия през 2004 година. След това не се класираха за континенталните надпревари през 2008, 2012, 2016 и 2020-а, а шансовете ни за тази в Германия се изпариха с двете загуби на старта. Наред с това гледахме и по телевизията мондиалите през 2006, 2010, 2014, 2018 и 2022-ра.

Лечков: Това ни е нивото, за един ден няма как да решим какво ще се промени

"Нищо ново няма да ви кажа"

С по-лош старт от България в евроквалификациите до момента (б.а. - от тимовете с два мача) са само Лихтенщайн (0-11 голова разлика), Гибралтар (0:6) и Азербайджан (1:9), а Сан Марино е като нас - 0:4.

България остава без победа като гост на Унгария. Загубата бе осма за "трикольорите" при 3 равенства. Головата разлика е 35-6 в полза на маджарите. Общата статистика в мачовете ни с този отбор е 25 двубоя, 4 победи за България, 7 ремита и 14 загуби, при голова разлика 59-25 за унгарците.

България е в серия от три двубоя без победа - поражения от Черна гора (0:1) и Унгария (0:3), както и равенство като гост в контрола на Люксембург (0:0).

"Трикольорите" не са отбелязали гол в продължение на 2891 минути - 4 часа и 49 минути. За последно се разписа Спас Делев - в 71-ата минута при успеха с 2:01 като гост над Кипър в контрола.

Двама футболисти дебютираха за националния отбор на България при 0:3 от Унгария - защитникът на втородивизионния полски Подбешкидзе Ивайло Марков и халфът на ЦСКА- Станислав Шопов. В срещата с Черна гора в Разград за първи път екипа на трикольорите носи един футболист - централният бранител на ЦСКА - Християн Петров.

България има едва 4 победи в последните си 26 евроквалификации. В този период сме допуснали 15 поражения, като равенствата са 7. За последно нашите спечелиха такъв двубой на 17 ноември 2019 година - 1:0 над Чехия на "Васил Левски" в среща, която за гостите нямаше значение, защото те вече си бяха осигурили класиране.

Ясен Петров за представянето на националния отбор: И ние пушим цигари "Кент", и ние ядем бонбонки "Тик-так"