Националният отбор на България завърши с победа квалификациите за световното първенство. В мач без значение, "трикольорите" разгромиха тима на Грузия с 6:2. Хеттрик за нашите записа Димитър Бербатов, а другите голове реализираха Мартин Петров (2) и Станислав Ангелов. Благодарение на спечелените 3 точки България се задържа на третото място в Група 8, след лидерите Италия и Ейре. Успехът бе трети за България в квалификациите.
Нашите започнаха повече от отлично мача и след половин час игра вече водеха с 4:0. Капитанът на "трикольорите" Димитър Бербатов откри резултата в 6-ата минута. Нападателят засече с десния крак центриране на Мартин Петров и технично прехвърли стража на грузинците Ломая. В 14-ата минута вратарят на гостите направи груба грешка, от която се възползва Мартин Петров. Крилото се разписа, след като се озова на празна врата. Грешките в защитата на гостите продължиха и при една от тях резултатът стана класически. Точен за България бе Бербатов. В 31-ата минута името си сред голмайсторите записа и Станислав Ангелов. Полузащитникът получи добър пас от Рангелов, излъга технично защитник на гостите и с точен удар с левия крак оплете кълбото в мрежата - 4:0!
Възпитаниците на Ектор Купер все пак стигнаха до един гол през първата част, дело на Двалишвили. След отлична атака нападателят се озова сам срещу вратата на България и нямаше как да сбърка. До края на полувремето обаче оставаха 10 минути, през които момчетата на Станимир Стоилов стигнаха до нови два гола, дело на Бербатов и Мартин Петров.
Логично нивото на игра след почивката бе значително по-ниско. В 51-ата минута Грузия получи право да изпълкни дузпа, след като Николов извърши фаул в пеналта. Най-добрият футболист в тима на гостите Кобиашвили не сгреши от бялата точка и направи резултата 6-2. Малко по-късно Хмаладзе бе изгонен, след като получи втори жълт картон. "Трикольорите" отговориха с няколко добри атаки, но Ангелов и на два пъти резервата Иван Стоянов не успяха да се разпишат.
До края на мача нови голове не паднаха и в крайна сметка мачът завърши при резултат 6:2.
БЪЛГАРИЯ - ГРУЗИЯ 6:2
1:0 Бербатов (6')
2:0 М.Петров (14')
3:0 Бербатов (23')
4:0 Ст.Ангелов (31')
4:1 Двалишвили (33')
5:1 Бербатов (36')
6:1 М.Петров (44')
6:2 Кобиашвили (51'-дузпа)
БЪЛГАРИЯ: Михайлов, К.Стоянов (46' Бандаловски), Николов, Иванов, Минев, К.Янев, Ст.Ангелов (77' Божинов), Георгиев, Рангелов (63' И. Стоянов), М.Петров, Бербатов
ГРУЗИЯ: Ломая (30' Мамаладзе), Лобджанидзе, Каладзе, Хизанишвили, Саная (77' Мерабашвили), Хмаладзе, Кобиашвили, Размадзе, Кения, Двалишвили, Яшвили
УмеренЦСКА
на 14.10.2009 в 18:40:19 #98Галатасарай, твоя си работа, но бих те посъветвал да не си губиш времето и да проследиш мача по телевизията...
cris_ronaldo_7
на 14.10.2009 в 18:39:05 #97УмеренЦСКА
на 14.10.2009 в 18:38:32 #96"Кога ни вкараха гол незабелязах" Колега, в контролни мачове головете не се забелязват...
staroto
на 14.10.2009 в 18:38:17 #95Купер треньор на България!
Loki
на 14.10.2009 в 18:38:17 #94тоя коментатор е ебати некадърника, даже не може да брои.
GAD
на 14.10.2009 в 18:38:12 #93Мача е тото ;) Голема кинта ще направят некои...
skacayetsa
на 14.10.2009 в 18:37:06 #92vratar4eto ot4ete li sa?
cris_ronaldo_7
на 14.10.2009 в 18:37:01 #91Кога ни вкараха гол незабелязах
ruger
на 14.10.2009 в 18:36:36 #9083. карнобатска гроздова | 14.10.2009 21:33 забрави ли, когато предните мачове резервата Телкийски вкара 2 гола -------------- това при Телкийски не е статистика, а случайност... все едно да ти цъфнат налъмите...

fen4etoo
на 14.10.2009 в 18:36:25 #89Злобил
на 14.10.2009 в 18:36:20 #88Бербо ,как не те е срам...
Тихомир Ушев
на 14.10.2009 в 18:36:16 #87хаха, този мач сериозно върви към някакъв рекорд!
хурo
на 14.10.2009 в 18:36:16 #86Бонев ще лапа пацата на голямия Бербо
ivonty
на 14.10.2009 в 18:36:12 #85хайде спрете се бе се Бербатов Ви виновен БРАВО БЕРБО - затвори лайняните усти на всички кретени, които не могат да ти стъпят и на малкия пръст!
redgoro
на 14.10.2009 в 18:36:07 #84Някой гледал ли е мач на малката перука,без да го надупчат?!
Juventus 1897
на 14.10.2009 в 18:35:55 #83Ако бием 10:0 ще отидем ли на световно
jackey_chan
на 14.10.2009 в 18:35:51 #82cris_ronaldo_7
на 14.10.2009 в 18:35:44 #815-0 !!!
Кайзер Созе
на 14.10.2009 в 18:35:37 #80Стадиона-публиката: Иванов и Гочев викат-българи юнаци,българи юнаци....след малко ядосани: Петров,Георгиев-Вие защо не викате,бе Петров и Георгиев(гузно): Амите и Монев и Енчев не викат
Розова Долина Казанлък
на 14.10.2009 в 18:35:31 #795:1