Швейцария разби България с 4:0 в Люцерн и се класира директно за Световното в Катар, докато европейският шампион Италия ще трябва да мине през плейофите.

България успя да удържи домакинските атаки през първото полувреме, но втората част бе кошмарна за "лъвовете" и те допуснаха цели 4 попадения. Ноа Окафор(48'), Рубен Варгас(57'), Седрик Итен(72') и Ремо Фройлер(91') бяха точни за успеха на "кръстоносците" срещу българите.

По този начин швейцарците събраха 18 точки в актива си, а италианците останаха втори с 16. България пък завършва този квалификационен цикъл на четвърта позиция в групата с 8 точки, изпреварвайки само селекцията на Литва.

Първият гол падна две минути след почивката, когато Шакири елиминира съпротивата на Кирил Десподов отляво и центрира към Ноа Окафор, който с глава откри резултата.

Снимка 553639

Източник: БГНЕС

Малко по-късно Гавранович изведе Варгас отляво и с плътен шут с левачката той удвои аванса на домакините. "Кръстоносците" не спряха дотук и в 72-та минута Итен с глава направи аванса на Швейцария класически.

Снимка 553640

В последната минута на мача се разписа и Фройлер, като оформи крайното 4:0!

България дори трябва да е доволна от крайното цифрово изражение на резултата, тъй като по време на мача домакините удариха още две греди, а две попадения бяха отменени заради тънки засади.