Полузащитникът на младежкия национален отбор на България - Станислав Шопов, заяви след категоричната победа с 6:0 срещу Естония, че този наш тим може да преследва класиране на европейско първенство. Халфът на ЦСКА се отчете с гол и две асистенции за разгромния успех на стадион "Александър Шаламанов".

"Не успяхме да вкараме гол през първата част, но след почивката реализирахме шест гола. През последните 20 минути на първото полувреме много натиснахме отбора на Естония и си казахме, че трябва да продължим по този начин и това се случи.

Младежите на България попиляха Естония с 6:0

Вижте подробности

Радвам се за тази победа и за целия отбор. Радвам се, че помогнах с гол и две асистенции. Идва самочувствие, от което всеки един футболист има нужда.

Видяхме полицията пред стадиона. Със сигурност тази ситуация не е приятна за целия български футбол. Ние останахме изцяло концентрирани върху предстоящите мачове и мисля, че днес го показахме на терена.

С този отбор може да преследваме класиране на европейско първенство. Срещу Германия също показахме атакуващ стил, без да се притесняваме срещу кого играем. Ние си вярваме. Радвам се, че завършихме годината с победа и очакваме мача с Полша", заяви Шопов.