Юношеските национали на България до 16 г. завършиха 2:2 при гостуването си на Черна гора в първата от двете контролни срещи между двете представителни селекции.

Възпитаниците на Стефан Колев трябва да съжаляват за пропуснатата победа, тъй като доминираха над съперника през целия двубой, но нямаха късмет пред гола, особено през втората част.

Шефът на английската федерация към Михайлов: Скъпи Боби, нека заедно победим расизма!

Вижте какво още пише той

Младите "лъвчета" започнаха по-добре и успяха да открият в 10-тата минута чрез Красимир Тодоров. Домакините обаче бързо възстановиха равенството чрез Пешукич, а до почивката двамата вратари успяха да запазят резултата непроменен.

Втората част протече при изявено превъзходство на нашия състав, който поведе веднага след подновяването на играта след попадение на тарана на Лудогорец Петко Петков.

България многократно имаше възможност да увеличи преднината си, но пропуските на нападателите ни и добрите изяви на черногорския вратар Домазетович съхраниха статуквото до последната минута, когато домакините се добраха до щастливо равенство чрез гол на резервата Велич.

Следващата проверка между двата тима е на 26 септември, четвъртък, от 11:00 ч.

Съставът на България: 1. Мартин Иванов, 2. Марсел Йорданов, 3. Денис Динев, 4. Никола Църовски, 5. Несим Салим, 6. Димитър Иванов, 7. Николай Златев, 8. Мартин Тодорски, 9. Петко Петков, 10. Красимир Тодоров, 11. Георги Атанасов (след почивката в игра влязоха 22. Божидар Костадинов, 17. Николай Арахангелов, 18. Идрям Хабил, 16. Георги Шопов, 14. Йордан Желев, 15. Теодор Георгиев, 20. Марин Петков, 13. Георги Радев).

Селекционер: Стефан Колев

Голмайстори: 0:1 Кр. Тодоров 10, 1:1 Пешукич 17, 1:2 П. Петков 47, 2:2 Велич 90