Националите ни до 19 г. загубиха с 0:3 от Падерборн в контрола в Золтау. Проверката бе първа за нашите на германска земя, където Михаил Мадански и момчетата му се готвят за европейското първенство в Чехия. Лагерът на националите в Германия е осъществен благодарение спонсорството на „Уеб Медия груп”, собственик на „Топспорт”.

До 20-ата минута „трикольорите” изоставаха с 0:2 в резултата. Първо в 15-ата минута Франк Льонинг даде преднина на Падерборн, след като бе изведен зад отбраната ни и се озова очи в очи срещу Иван Караджов, като го преодоля без проблем. Пет минути по-късно Ралф-Кристал Гое-Мин с топовен шут отдясно вкара право в горния ляв ъгъл на вратата на Караджов и по този начин футболистите на българския треньор Павел Дочев набързо дръпнаха с два гола.

В продължението на първото полувреме Серджан Гювенисик покачи на 3:0 за Падерборн, след като засече с глава центриране отдясно на Ралф Кристал Гое-Мин. Малко по-рано вратарят ни Иван Караджов спаси коварен удар на същия играч на германския тим.

През първите 45 минути юношеските ни национали стигнаха до няколко положения пред вратата на съперника. Първо в 26-ата минута Даниел Димов стреля от 30-ина метра и топката прелетя опасно край дясната греда на вратата на Падерборн. Пет минути след това вратарят на германците Каспер Йенсен изби мощен изстрел по земя на Александър Киров.

През втората част Мадански извърши няколко смени, но до края „трикольорите” ни така и не стигнаха поне до почетно попадение. Следващата контрола на националите ни е в неделя срещу Люнебург.

Съставът на България: 1.Иван Караджов (46-Петър Денчев), 2.Цветомир Панов (64-Даниел Златков), 5.Кристиян Узунов, 3.Милчо Макенджиев, 14. Тодор Колев, 17.Момчил Цветанов (57-Банимир Костадинов), 10.Даниел Димов, 8.Стефан Велев (69-Лъчезар Манчев), 7.Михаил Александров (69-Мартин Тошев), 15.Иван Цачев (46-Радослав Василев), 6.Александър Киров (46-Исмаил Иса)