Юношеските ни национали до 19 г. записаха загуба с 0:1 от Унгария в първата си среща от група „А” на Евро’08. Звездата на Ливърпул Кристиян Немет бе над всички, както и се очакваше.

Той вкара единственото попадение в мача и донесе ценни три точки на „маджарите” и по този начин попари до голяма степен мечтите ни за излизане от групата. За Михаил Мадански и момчетата му задачата става изключително тежка, тъй като следващите ни мачове са с фаворитите Германия (в четвъртък) и Испания (в неделя). В тях „трикольорите” ще се стремят да измъкнат поне точка, която ще ни гарантира място сред първите шест отбора на европейското и ще ни класира на световното в Египет догодина.

Момчетата на селекционера Михаил Мадански започнаха по-активно срещата. Във 2-ата минута Момчил Цветанов напредна по дясното крило, но вместо да нанесе удар, симулира за дузпа, което му изкара жълт картон. Малко по-късно „трикольорите” получиха право да изпълнят пряк свободен удар от изгодна позиция. Зад топката застана Момчил Цветанов, но в наказателното поле на унгарците Кристиян Узунов бе надскочен от бранител и не успя да нанесе удар.

В 8-ата минута защитникът от Черно море Тодор Колев центрира остро към Атанас Зехиров, но той се размина с топката. Секунди по-късно Бусай фаулира грубо Даниел Димов и съдията от Люксембург логично маркира нарушението, но не посмя да извади жълт картон на унгареца. В 10-ата минута падна гол във вратата на България. Халфът на Черно море Даниел Димов допусна грешка в средата на терена, звездата на „маджарите” от Ливърпул Кристиян Немет се възползва по най-добрия начин и промуши топката в мрежата на Иван Караджов за 0:1.

В 18-ата минута удар на Момчил Цветанов бе избит с мъка от Гулач. До почивката „трикольорите” опитаха да изравнят. Попадението падна в 45-ата минута, но бе отменено. В този момент бранителят Кристиян Узунов реализира, но се оказа, че е бил в положение на засада.

Още от начало на второто полувреме националите ни упражниха натиск и създадоха много положения. В първите 10-ина минути Макенджиев и Димов стреляха в страни от целта, а Александър Киров от Левски пропусна от нова изгодна позиция. В 79-ата минута Над пък изчисти пред голлинията удар на Гаджалов, който засече топката след центриране на Момчил Цветанов от корнер.

В последните секунди отново пред Цветанов се откри възможност да стреля, но топката попадна във вратаря. Срещу Унгария за България не играха наказаните Радослав Василев и Исмаил Иса. Контузеният нападател Сашо Киров (на малката снимка) пък стисна зъби и започна титуляр срещу „маджарите”.

БЪЛГАРИЯ - УНГАРИЯ 0:1
0:1 Кристиян Немет (10)

БЪЛГАРИЯ: 1.Караджов, 14.Т. Колев, 3.Макенджиев, 5.Узунов, 2.Панов, 13.Гаджалов, 10.Димов, 17.Цветанов, 7.Александров, 18.Зехиров, 6.Киров