Националният отбор на България по плажен футбол завърши с победа участието си на ЕВРО лигата, която се проведе в Шиофок, Унгария. "Лъвовете" надвиха Дания с 5:4 и завършиха на 3-ото място в групата си с актив от 3 точки. В първите си две срещи българите претърпяха поражения от Азербайджан (2:7) и от домакина на турнира с 3:7.

Снимка 248894

Източник: Личен архив

Националите ни имаха видимо предимство на пясъка пред съперника си, като успяха да нанесат 21 точни удара във вратата на Дания, а в 5 от положенията се стигна до реализирането на гол.

Още в 4-ата минута на двубоя Филип Филипов откри резултата в полза на България, като последваха още няколко силни атаки на "лъвовете", но вратарят на датчани бе безпогрешен. Въпреки силните минути за българите, Дания успя да изравни само 2 минути след попадението на Филипов. В 8-ата минута обаче, Живко Парашкевов отново върна предимството на националните ни с красиво изпълнение с глава. в 10-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Дания. Раедкяр застана зад топката и реализира второто си попадение в мача, като така резултатът отново бе изравнен. Филип Филипов успя да се пребори сам със защитата и записа втория си гол в двубоя, а България отново поведе. До края на първата част Дания успя да стигне до равенство, но в заключителните минути Калоян Цветков отбеляза за 4:3 с прекрасно воле.

През второто полувреме "лъвовете" отново имаха доста опасни атаки пред вратата на датчаните, но до гол не се стигна. Единственото попадение през втората част бе дело на Ряедкар, с което оформи своя хеттрик в сблъсъка.

До края на редовното време българите не оставиха никакъв шанс на съперника ни да застраши вратата, пазена от Костадин Иванов, а Мартин Великов оформи крайното 5:4 след пряк свободен удар, който прехвърли стража на Дания.