Българският национален отбор по минифутбол започна участието си на Европейското първенство в Босна и Херцеговина с драматична победа с 3:2 над Португалия. Първенството на Европа по минифутбол се провежда в Босна и Херцеговина, като 24-те отбора са разпределени в шест групи по четири. Актуален европейски шампион е тимът на Азербайджан.

"Мореплавателите", които са двукратни европейски шампиони, поведоха с 2:0 до почивката с голове на Жоао Сантош в 13-ата минута и на Тиаго Лапа в последната минута на първата част.

Българският отбор излезе напълно преобразен след почивката и по-малко от две минути му трябваха, за да намали изоставането. Николай Маринов беше точен. В 42-ата минута резултатът стана 2:2 благодарение на пробив на Маринов от ляво и пас към Денис Иванов, който от един метър не сбърка.

Успехът дойде по много странен начин, тъй като победното попадение вкара резервният вратар Димитър Каров. Две минути преди края на срещата той се включи в разиграване от ъглов удар и с мощен изстрел зад централната линия.

"Треньорът ни каза да не изневеряваме на нашия стил. Борихме се здраво, въпреки че изоставахме с два гола. Може да се каже, че си поделихме по едно полувреме, но най-хубавото е, че победата е за нас. Спазихме добре инструкциите на треньора през целия мач и това ни донесе успех", заяви героят Каров.

В другата среща от група Е Грузия и Сърбия завършиха 2:2. Утре от 19:15 часа българите ще изиграят втората си среща от турнира с тима на Грузия. Третият мач в потока е на 4-и юни срещу Сърбия, също с начален час 19:15 часа.