Юношеският национален отбор на България до 17 години стартира с равенство  квалификациите за Евро 2024. "Лъвчетата" направиха 1:1 срещу Босна и Херцеговина в Унгария, където се провеждат срещите.

Отборът, воден от Тодор Симов е в Група 13, където са още отборите на Унгария и Андора. Първите два състава в крайното класиране във всички квалификационни групи се класират за Елитния кръг, както и петте трети селекции с най-добри показатели срещу първия и втория в своите групи.

"Трикольорите" играха силно и създадоха куп положения.

Обявиха състава на България U17 за европейските квалификации

Ето повиканите

Двубоят с Босна и Херцеговина започна по възможно най-добрия начин за тима на Тодор Симов, който откри резултата още в 6-ата минута чрез Стивън Жерард, възползвал се от асистенция на Божидар Петров. След половин час игра обаче съперникът успя да възстанови равенството - точен бе Пеич.

До края на сблъсъка "лъвчетата" отправиха общо 11 удара към противниковата врата, но така и не успяха да стигнат до второ попадение. В 84-ата минута голмайсторът Жерард пък бе изгонен от рефера Дейвид Мънро за втори жълт картон.

Следващият мач на България U17 от тези евроквалификации е на 28 октомври срещу Унгария, три дни по-късно нашите момчета се изправят срещу Андора. Елитният квалификационен кръг ще се проведе през март 2024 г., а финалите на европейското първенство ще се състоят в Кипър между 20 май и 5 юни.

Съставът на България: 1. Атанас Кехайов, 15. Божидар Петров, 21. Мартин Димитров, 3. Данаил Ластарджиев, 2. Кристиян Йорданов, 10. Марто Бойчев (74 - 8. Михаил Петров), 5. Михаил Полендаков (к), 16. Борис Тодоров (90 - 4. Деян Кирилов), 9. Филип Гигов (89 - 17. Виктор Иванов), 18. Емил Найденов (46 - 11. Васил Каймаканов), 7. Стивън Жерард

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 1:0 Жерард 6, 1:1 Пеич 31