Няма как голяма част от българите да забравят датата 17 ноември 1993 година. Мястото е Париж, стадионът "Парк де Пренс", а на терена са селекциите на Франция и България. Срещата е от изключително значение и за двата отбора, а само победа върши работа на "лъвовете".

При успех те печелят билет за Мондиал 94, който е в САЩ, ако не - ще гледат големия форум от домовете си.

Всичко започва по страхотен начин за Франция. "Петлите" откриват резултата чрез Ерик Кантона, като сценарият изглежда ще се развие според предварителните очаквания. На сцената обаче се появява Емил Костадинов. Нападателят възстановява равенството още преди почивката, възползвайки се от центриране на Краси Балъков от корнер за 1:1.

Уви, срещата е към своя край, на българите е нужен още един гол. Давид Жинола прибързва да центрира топка от флагчето за ъглов удар, която е овладяна от нашия отбор, следва пас към Любо Пенев, а той с още един майсторски такъв извежда Емил Костадинов на добра позиция. Всички знаем какво следва - удар на Коща, 2:1, Париж е смълчан, а останалото е история...