България загуби с 1:2 от Германия втория си мач от елитния квалификационен рунд за класиране на Евро 2012 за младежи до 17-годишна възраст. След нулевото равенство с Португалия, днес момчетата на Александър Димитров се представиха достойно, но загубиха от фаворитите в групата Германия с 1:2.

Срещата се игра на едно от помощните игрища на стадион „Везерщадион" в Бремен. Квалификационната среща не започна по добър начин за нашите момчета, след като до 20-ата минута, младите „лъвчета" губеха с 2:0. Двете попадения за Германия реализира Майер.

В началото на втората част добра атака на нашия тим доведе до попадение на юношата на Левски Радослав Цонев, който разпечата немската врата за първи път през тази кампания. Младата звезда на „сините" бе точен в 57-ата минута. До края нашите опитаха няколко опасни атаки, но до гол така и не се стигна.

След днешната загуба, родните национали изгубиха шансове за класиране на европейското до 17 години, демонстрираха хубава игра, която със сигурност може да бъде доразвита и в по-горните национални гарнитури. Последният ни мач от тези квалификации ще бъде срещу младите футболисти от Турция.

ГЕРМАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:1
1:0 - Майер (7), 2:0 - Майер (19), 2:1 - Р. Цонев (57)

БЪЛГАРИЯ: Георги Китанов, Денислав Мицаков (53-Алеко Алеков), Любомир Илиев, Мики Орачев, Петър Чобанов, Стивън Петков (56-Кирил Десподов), Никола Колев (к.), Станислав Дрянов, Радослав Цонев, Милчо Ангелов (77-Георги Минчев), Борислав Цонев

ГЕРМАНИЯ: Шницлер, Итер, Дуджияк, Сар, Шюле, Дитген (80-Брандт), Горецка (к.) (41-Кемпф), Бенкарит, Майер, Гнабри (50-Хилснер), Бранденбургер