Младежкият национален отбор до 21 години загуби с 0:2 гостуването си на Русия в европейска квалификация. Максим Глушенков даде аванс на домакините в 1-ата минута, а Игор Дивеев удвои в 65-ата минута.

Tака Русия събра 17 точки и остава лидер в групата. "Лъвовете" са четвърти с 8 точки, на 5 от втория Полша.

Снимка 494940

Източник: bfunion.bg

Срещата започна кошмарно за "лъвовете", който допуснаха гол още в 1-ата минута. Секунди след началния съдийски сигнал атака по левия фланг завърши с подаване към Максим Глушенков, който овладя и стреля през краката на Ангел Лясков от границата на наказателното поле. Топката беше насочена в долния ляв ъгъл на Наумов - 1:0 за "сборная".

В 25-ата минута Сафонов спаси удар на Валентин Антов. В 53-ата минута Петко Христов със страхотен шпагат спря играч на домакините, който излизаше сам срещу Наумов.

Снимка 494941

В 65-ата минута Игор Дивеев удвои преднината на руския тим с мощен шут от няколко метра, който Наумов нямаше как да отрази.

Снимка 494939

В 83-ата минута Наумов трябваше да плонжира, за да отрази мощен удар на Круговой от далечна дистанция.