Младежките ни национали победиха с класическото 3:0 на Македония в контролен мач, който се игра на стадион "Славия".

Още във 3-ата минута "трикольорите" поведоха с попадение на Валери Божинов. Вратарят на гостите Тофиловски фаулира таланта от Лясковец в наказателното си поле и съдията Цветан Георгиев отсъди наказателен удар. Божинов застана зад топката и реализира без проблем - 1:0.Иван Бандаловски стреля към вратата на Тофилоски

До почивката българите владееха повече топката, но македонците създадоха по-опасни положения на контраатаки. Сашко Пандев от фаул от границата на наказателното поле стреля право в Михайлов в 14-ата минута, а след малко повече от половин час игра Даниел Мойсов пропусна отблизо с глава след неубедителна изява на вратаря на българите Николай Михайлов след центриране отдясно.

След почивката двамата селекционери направиха множество смени. Българите се ориентираха по-добре в ситуацията и успяха да вкарат още два гола.

В 55-ата минута Валери Божинов получи шанс за втори гол след пас на Цветомир Матев, но вратарят на Македония спаси силния удар на нападателя на Ювентус.

В 61-ата минута Орлин Орлинов удвои аванса на "трикольорите" - 2:0. Атаката за нашите започна Цветомир Матев, който пуска към Ивелин Попов, капитанът на българите центрира от самата аутлиния и намери непокрития в наказателното поле Орлинов. Нападателят на Славия с точен удар изпрати топката във вратата на Тофилоски. Така юношата на Литекс ознаменува с гол дебюта си в младежкия национален отбор.

Ивелин Попов напредва към вратата на МакедонияВ 69-ата минута възпитаниците на Александър Станков потвърдиха, че са по-класният отбор, като реализираха и трети гол. Халфът на Нафтекс Любомир Божинов центрира от корнер отляво на вратата на Тофилофски. В настъпилото меле най-съобразителен бе защитникът на Черно море Александър Александров, който добута топката във вратата на македонците за 3:0!

До края "трикольорите" имаха превъзходство и можеха да запишат по-изразителен резултат. Шут на Ивелин Попов (на снимката вляво) от 25 метра в 81-ата минута срещна гредата, а пет минути по-късно Саидходжа също нацели напречната греда.

Интересното е, че трите попадения бяха реализирани от играчи от различни постове. Единствено името на вратаря Илия Николов засега не фигурира сред голмайсторите.

БЪЛГАРИЯ - МАКЕДОНИЯ 3:0
1:0 Валери Божинов (3-дузпа), 2:0 Орлин Орлинов (61), 3:0 Александър Александров (69)

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Бандаловски, Милиев, Ковачев, Скерлев, Ив. Попов, Гаджев, Л. Божинов, Н. Димитров, Матев, В. Божинов (Ил. Николов, Стойчев, Ал. Александров, Фиданин, Апостолов, Кабранов, Орлинов, Саидходжа, Стойков)

МАКЕДОНИЯ: Тофилоски, Глигоров, Кукули, Алими, Мойсов, Сабани, Златковски, Пеев, Велкоски, Пандев, Тричковски (Йовановски, Георгиевски, Дурмиши, Чурлимов, Сташески, Ангеловски, Стояновски)