Младежките национали на България победиха връстниците си от Казахстан с 3:0 в европейска квалификация.

През първите 45 минути младите български надежди държаха събитията на терена под контрол, но така и не успяваха да стигнат до гол. Добри положения изпуснаха Александър Тонев, и Галин Иванов. Гостите пък се представиха изключително слабо на Градския стадион в Ловеч и буди недоумение как ни победиха преди време на тяхна земя.

След почивката всичко си дойде по местата. Първо в 57-ата Тонев се реабилитира, използвайки поредната грешка в отбраната на Казахстан, а няколко минути по-късно Балтанов удвои. Малко преди това обаче юношата на Левски направи невероятен пропуск.

До края на срещата българите продължиха да доминират и стигнаха до още един гол в последната минута. Разписа се отново Балтанов от пряк свободен удар.

Така България вече е с актив от 1 победа и 2 загуби, след двете претърпяни поражения от Израел и Казахстан.

БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 3:0

1:0 Тонев (57')

2:0 Балтанов (64')

3:0 Балтанов (90')

България:12.Марио Кирев, 6.Павел Виданов, 15.Филип Филипов, 21.Васил Божиков, 5.Милчо Макенджиев, 7.Лъчезар Балтанов, 8.Мариян Огяннов, 3.Дани Кики, 10.Галин Иванов (46 - Виктор Петаков), 19.Александър Тонев (90+1 - Стр. Попов), 14.Иван Цачев
Резерви: 1.Денчев, 9.Апостолов, 13.Панов, 17.Петаков, 18.Попов, 20.Д. Колев, 22.Т. Колев

Казахстан:18.Калмиков, 12.Даудов, 5.Шкот, 3.Молдусинов, 17.Абуов, 6.Семенов, 2.Коробов, 8.Шахмедов, 9.Шафф, 7.Шабалин, 11.Кенбаев
Резерви: 22.Шайхесламов, 21.Сердюков, 4.Адирбеков, 20.Досмаганбетов, 23.Шомко, 16.Абдукаримов, 15.Тарабаед