Европейската квалификация между отборите на България U21 и Уелс U21 завърши без победител.

Двубоят от квалификационна група 5 за Евро 2017, който се игра на стадион "Берое" в Стара Загора, приключи без голове - при резултат 0:0.

Преди началото селекционерът Антони Здравков си пожела победа за тима ни, заявявайки че футболистите му притежават необходимия потенциал да я постигнат.

Три точки в наша полза нямаше, но младите "лъвове" показаха, че действително има с какво да се гордеят.

Съперникът владееше топката през по-голямата част от времето, като Харисън и Евънс записаха по 3-4 чисти положения пред Китанов.

Българският вратар обаче показа класа и спря наглед почти невъзможни за отразяване изстрели.

С доста добри изяви в предни позиции за тима ни се отличи Ненов, чийто пропуски обаче лишиха състава ни от трите точки.

В заключителните минути Уелс можеше да спечели мача, но след шут на Бърнс, топката се отби в горната греда.

В крайна сметка двубоят завърши така, както и започна.

Във вторник младежите ни играят следващия си мач от групата, като съперник е единайсеторката на Люксембург.

БЪЛГАРИЯ: Китанов, Орачев, Гълъбов, Велков, Терзиев, Василев, Илиев, Гамаков, Р. Цонев, Вутов, Минчев

УЕЛС: О'Брайън, Джоунс, Джон, Шихан, Йоруърт, Локиер, Хеджс, Евънс, Бърнс, О'Съливън, Харисън