Младежките национални отбори на България и Нидерландия завършиха 0:0 в мач от квалификациите за Евро 2023.

"Лъвчетата" успяха да изиграят много силни 90 минути срещу звезди като Гравенберх, Зиркзее и Екеленкамп.

Нашият отбор изпусна куп положения, вратарят Дамян Христов също блесна с отлични намеси.

Гостите владееха повече топката, но пък момчетата на Александър Димитров имаха своите отлични шансове и могат да съжаляват за пропуските си.

В 14-ата минута Силвестър Джаспър нахлу отдясно и центрира по земя намери връхлитащия Филип Кръстев. От пет метра обаче той не успя да преодолее вратаря Шерпен, който изби в ъглов удар.

Снимка 568152

Секунди преди почивката най-активният в нашия тим Джаспър отново надигра бранителите на съперника и шутира от малък ъгъл, но топката излезе в аут.

В 51-ата минута Джаспър върна към Антов, който шутира без забавяне, но ударът му бе блокиран. Две минути след това нова добра намеса на Дамян Христов не позволи на Бакер да го изненада.

В 63-ата минута късметът бе на наша страна след удар с глава на Джошуа Зиркзее и топката излезе в аут.

Филип Кръстев можеше да стане герой тази вечер, но не можа да вкара отблизо сам срещу вратаря. Той бе изведен отлично от Кристиан Добрев, но не успя да преодолее Шерпен, а при добавката и Тонев не успя.