Младежкият национален отбор на България победи връстниците си от Азербайджан с 3:1 в контрола, играна на стадиона в Ловеч.

Нашите откриха в 29-ата минута, когато Карачанаков бе изведен на чиста позиция в пеналта след страхотен рейд на Чочев и матира вратаря на гостите.

Българите трябваше да чакат до 60-ата мин, преди да удвоят аванс си чрез Живко Петров. Постепенно обаче азерите заиграха по-добре и успяха да намалят резултата в 81-ата чрез Гулузаде, който се разписа от пряк свободен.

Крайното 3:1 оформи Милен Гамаков  в последните секунди. След нов добър пробив на Чочев, чийто удар бе избит от вратаря на гостите, а Гамаков довкара топката.

„Някои неща не трябва да ги правим. През първото полувреме опитахме нещо по-различно,но се видя, че не ни достига скорост и сработеност. След почивката променихме някои неща и играта ни потръгна", заяви след мача селекционерът Михаил Мадански.