Вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков заяви, че пред националния отбор няма друга алтернатива освен победа в неделното домакинство на Беларус от квалификациите за Мондиал 2018.

"Трите точки срещу Беларус са задължителни. Ние може да си говорим много неща за двубоя, за съперника, но всичко си зависи от момчетата. Те ще играят. Хубаво е да спечелим, както за самочувствие, така и за увеличаване на точковия ни актив в групата", каза той пред "Тема Спорт".

Последните две домакинства на България срещу бившата съветска република завършиха при идентичен резултат - победи с по 2:1. На 5 март 2014-а головете за успеха в тогавашната контрола вкараха Георги Миланов и Владимир Гаджев, а малко преди края Кривец върна едно попадение. Начело на тима ни бе Любослав Пенев.

На 6 юни 2007 година в евроквалификация успехът идва доста по-трудно. До трите точки под ръководството на Станимир Стоилов нашите стигат след обрат, като победното попадение е дело на Чавдар Янков (40-ата минута). Преди това Мартин Петров изравнява в 10-ата, а още в 5-ата минута Василюк открива резултата от дузпа.

Между въпросните два двубоя на 10 август 2011-а падаме в Минск с 0:1 в приятелски мач. Това се оказва последната среща на Лотар Матеус начело на националния отбор.