Кристиан Димитров изигра цял мач за Хайдук (Сплит) при победата с 1:0 над Истра като гост. Българският защитник се завърна в титулярния състав, след като в предишния двубой на тима влезе като резерва в 81-ата минута и донесе победата над Интер (Запрешич) с гол в последната минута на добавеното време.

Единственото попадение в мача бе дело на Чакташ, който откри резултата още в 6-ата минута.

С победата Хайдук вече има 51 точки и е на второ място. Първият в класирането Динамо (Загреб) има 68 точки и предстоящ мач срещу Локомотив (Загреб). Истра е на две точки над зоната на изпадащите с 19 точки.

В друг мач от кръга Интер (Запрешич), където играе бившият халф на Берое Борислав Цонев, загуби от Горица с 0:3 като гост. Запрешич се намира на последното място във временното класиране със 17 точки.