Младежкият национален отбор по футбол загуби с 1:2 като гост на Словения в квалификация за Европейското първенство през 2015 година. Тимът ни изпусна точката в последните секунди и не успя да се възползва от победата на Дания като гост на Русия с 2:0 в другия мач от групата.

Футболистите на Михаил Мадански, които взеха първи точки на руския тим в тези квалификации след 3:3 със "сборная" в Стара Загора миналия петък, остават трети в групата с актив от 8 точки, но имат мач повече от двата си основни съперника, тоест са изиграли 6 двубоя от началото на квалификациите.

Дания е вече лидер след днешния успех с 11 точки от пет мача, Русия е втора с 10 точки също от пет срещи. Иначе, халфът на Целье Блаж Върховец откри резултата днес в 24-ата минута на мача в Нова Горица след щастлив рикошет, но влезлият като резерва Единсон Йорданов, който носи екипа на втория тим на Борусия Дортмунд, изравни с шут от границата на наказателното поле за 1:1 в 53-ата минута.

В последните секунди на продължението, нападателят на Олимпия Любляна Андраж Шпорар донесе успеха за домакините. /БГНЕС