Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби втория си двубой от първия квалификационен кръг за Евро 2017.

Мачът срещу състава Швеция на стадион "Раахен Урхейлупуисту" в Раахе завърши при резултат 1:3.

Сблъсъкът беше равностоен до 46-ата минута, когато Тихомир Димитров получи червен картон, което се оказа решаващо за крайния изход.

При последвалото статично положение Финдел откри резултата в полза на Швеция. Шведите се възползваха от численото си предимство и пет минути по-късно Крона отбеляза за 2:0.

В 65-ата минута националите върнаха едно попадение. Груев асистира на Джошкун Теменужков Михайлов, който преодоля Тенандер за 1:2.

Три минути по-късно резервата Мавана реализира за крайното 3:1 в полза на Швеция.

Във временното класиране България има актив от 3 точки. Лидер е Швеция с 6 точки. Тимовете на Грузия и Финландия са без точка, но и с мач по-малко.

По силата на регламента първите два тима от общо 13-те групи, плюс петте трети отбора с най-добри показатели в мачовете срещу водачите в своя поток, продължават за Елитния кръг, който ще се проведе през пролетта на 2017 година.

Следващият и последен двубой на България от Група 8 е срещу домакините от Финландия. Срещата е на 3-и октомври, понеделник, от 13:00 часа на стадион "Раахен Урхейлупуисту" в Раахе.

Съставът на България в днешния мач: 1. Христо Лалев, 4. Ангел Каракашев, 15. Валентин Иванов, 5. Тихомир Димитров, 2. Иво Димитров, 6. Илия Груев – к., 8. Стефан Гаврилов, 10. Лъчезар Йорданов, 11. Ияд Хамуд (Кристиян Димитров, 58`), 9. Джошкун Михайлов Теменужков (Преслав Боруков, 73`), 7. Митко Митков (Мартин Михайлов, 58`)
Селекционер: Александър Георгиев