Техническият директор на БФС Георги Иванов - Гонзо, отговори днес по интересен начин на критиките, че националният ни тим трудно бележи попадения и поради това е само с 2 точки от началото на евроквалификациите. "

Гледаме класирането, но какво да направим? Да вляза и да вкарам два-три гола ли?", запита риторично Иванов, с което намекна, че вече няма нападатели с неговата успеваемост.

А колко гола има всъщност самият Иванов за България? Отговорът - едва 4 за 33 мача, пишат в свой материал колегите от "Тема Спорт".

Гонзо имаше изключително висока успеваемост в отделните си периоди с фланелката на Левски, която обаче така и не пренесе в изявите си за трикольора.

Първият мач на Иванов за България е през 1996 г. - 65 минути в световна квалификация с Люксембург (2:1). Първият му гол идва чак през 2000 г. - за 1:1 срещу Австралия в контрола. През същата година настоящият шеф в БФС вкарва 2 от попаденията за 3:0 срещу Малта в световна квалификация. Година по-късно е и най-ценният гол на Георги Иванов за България, с който носи победата с 1:0 над Северна Ирландия в същата квалификационна група.

Гонзо няма асистенция с фланелката на националния отбор, а във въпросните 33 мача е записал пълни 90 минути едва в 5 срещи.

Последната повиквателна за мъжкия тим на България Гонзо получава през 2005 г., когато остава на пейката при 3:2 над Исландия, отново в световна квалификация.

Гонзо: На прав път сме! Коментарите на Гошо, Пешо и Тошо не ме интересуват

"Ако продължим по същия начин, ще създадем много добър отбор"