Кирилов заменя Тонев и записва дебют с националната фланелка.

61′

Нехайчук е сменен от Савитски.

57′

Две поредни неубедителни намеси на Занев в защита. Те за малко не костваха попадение в българската врата.

55′

Тонев изведе по чудесен начин Делев пред наказателното поле на съперника, но Спас се засуети и не успя да отправи изстрел.

52′

Миланов се контузи. Чочев го заменя принудително.

51′

Жълт картон за Шитов.

49′

Слаб шут на Славчев.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

44′

Маевский пропуска да изравни резултата в последните секунди от продължението на първите 45 минути.

43′
Снимка 262438

40′
Снимка 262445

36′

Шитов заменя принудително Мартинович.

32′

Миланов преодолява защитник на съперника и стреля, но топката минава на сантиметри от лявата греда на вратата на опонента ни тази вечер.

31′

Две добри намеси на Стоянов, след акции на състезателите на съперника.

30′

Жълт картон за Александров.

29′

Кендиш стреля, кълбото не намира целта.

28′
Снимка 262441

27′

Занев центрира остро, стига се и до изстрел по посока вратата на Горбунов, но вратарят на гостите се справя.

24′

Шут на Гордейчук, Стоянов се намесва подобаващо.

21′

Хлеб получава официално предупреждение.

20′

Славчев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му е неточен.

14′

Тонев стреля силно, топката минава над вратата.

13′

Кендиш стреля, но до изравняване на резултата не се стига.

11′
Снимка 262440

11′
10′

Попов извежда България напред в резултата! Ивелин бележи с глава, след центриране на Делев!

8′

В опитите си за изнасяне на топката в предни позиции, съставът на България се изправя пред по-скоро очакван проблем - нисичкият Делев, който е предпочетен от Петър Хубчев за титуляр в атаката, се оказва пред "стена" от четирима снажни бранители на съперника. До момента той няма много възможности да пробие тази стена пред себе си.

7′

Беларус печели голяма част от единоборствата през тези първи минути от мача.

5′

Атаките на гостите за момента минават предимно по фланговете и никога през центъра на игрището. Може би такава е тактиката, заложена от селекционера на тима.

2′

Националите ни опитват да "вземат страха" на съперника си още в първите мигове от срещата. За момента не им се получава.

1′

Антирекордът по посещение не беше подобрен. 1400 зрители по трибуните за мача.

1′

Двата тима са вече на терена. Футболистите на домакините видимо не са доволни от празните трибуни пред тях.

1′

19.Николай Димитров-Хичо 8.Сергей Корниленко

България приема Беларус в мач от 4-ия кръг на надпреварата в Група "А" на световните квалификации.

Битката на стадион "Васил Левски" започва в 19:00 часа.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

Двата отбора са с нищожни шансове да се класират на шампионата на планетата в Русия през 2018 г., защото в групата са още Франция, Швеция и Холандия, които са големите фаворити.

Именно заради това този мач изглежда директна битка за 4-то място, което ще ни постави в по-горна урна при следващия жребий.

Това ще бъде и официален дебют на новия селекционер Петър Хубчев пред родна публика, след като предните му две срещи бяха гостувания - 1:4 от французите и 0:3 от шведите.

Освен това спецът за първи път сам избра на кои футболисти да разчита, тъй като за визите в Париж и Стокхолм повиквателните бяха изпратени от предшественика му Ивайло Петев.

В състава на Беларус пък има седем играчи от кошмара на Левски и Литекс - БАТЕ (Борисов), сред тях е и бившият халф на Арсенал и Барселона - Александър Хлеб.

Днешният ни съперник показа, че се намира в добра форма, след като по-рано в квалификациите измъкна 0:0 от Франция в Минск, а преди няколко дни победи с 1:0 като гост Гърция в контрола.

Бившата съветска република в последно време демонстрира, че не се страхува да играе като гост и може да се похвали с победи над Словакия, Ирландия и Норвегия.

В София обаче Беларус има четири загуби от четири мача, като за последно двата отбора играха на "Васил Левски" в проверка през 2014 г., когато "лъвовете" се наложиха с 2:1 с голове на Георги Миланов, който и сега е в състава ни, и на Владимир Гаджев.