Емил Костадинов говори след загубата с 1:3 от Швейцария на старта на световните квалификации.

Той заяви, че няма риск всички да се нахвърлят на новия селекционер Ясен Петров само след едно поражение. Вицепрезидентът на БФС призна, че не е подал своята оставка, защото според него няма причина, а Конгрес на БФС със сигурност ще има през 2022 година.

Петров: Сблъсък с реалността! Много детински грешки...

"Швейцария наистина умее да владее топката"

"Да ви кажа честно, не видях нищо положително. Тези три гола в първите 15 минути объркаха тотално всичко. Второто полувреме имаше нещо, но като резултат доста слабо. Имаше желание след почивката, но в крайна сметка паднахме с 1:3, а това е лош резултат.

Няма риск след една седмица всички да се нахвърлят на Ясен Петров. Той знаеше какво поема. Групата е много трудна, нямаше време за нищо - той като треньор. Има още доста мачове и ако момчетата и той станат едно, може да имаме добри резултати.

Уставът ни е такъв. Ако можем да направим Конгрес юни месец, трябва да го направим. Трябва да се съобразяваме с устава. Новото ръководство ще довърши мандата до февруари. Смисъл винаги има. На Конгрес се казват нещата такива, каквито са и могат да се вземат решения, които да помогнат за развитието на българския футбол.

Слушах пресконференцията на Петър Величков, не чух нищо. Чух само, че той самият искал Конгресът да е честен. Вече осем години е във футболния съюз и много добре знае как се правят Конгресите. Аз лично не съм подал оставка, защото мисля, че няма за какво", каза още Емил Костадинов.

България загуби с 1:3 от Швейцария в квалификация за Мондиал 2022