Юношеският национален отбор на България до 19 години се класира за Елитния кръг за Евро 2017. Отборът на Ангел Стойков постигна втора победа в 8 група на квалификационния кръг, след като се наложи с 3:1 над Дания. Младите "лъвчета" осъществиха пълен обрат пред около 300 зрители на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен, като с два гола се отличи футболистът на ЦСКА-София Тонислав Йорданов.

Гостите поведоха в 11-ата минута. Нашият вратар Даниел Наумов парира удар на изведен футболист и на добавката Маркусен прободе левия му ъгъл.

Десет минути по-късно обаче Иван Тилев от Септември (София) изравни изящно с глава. В 64-ата минута с мощен удар от границата на наказателното поле в левия ъгъл Тонислав Йорданов осъществи обрата.

Ангел Стойков: За мен победите над Португалия и Дания не са изненада

"Момчетата ми повярваха"

Крайното 3:1 оформи отново Тонислав Йорданов с втория си гол в мача, дошъл след успешно завършена контраатака.

Така, България (19 г.) ще завърши на първото място в своята група след втора победа от два мача и актив от 6 точки. В другия мач Португалия и Беларус завършиха 1:1, като "мореплавателите" изравниха в 91-ата минута.

БЪЛГАРИЯ - ДАНИЯ 3:1

0:1 Маркусен (11"), 1:1 Тилев (21"), 2:1 Йорданов (64"), 3:1 Йорданов (80")

БЪЛГАРИЯ: 1. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 5. Петър Генчев, 7. Ивайло Найденов, 9. Тонислав Йорданов /83-Васил Добрев/, 10. Георги Русев, 11. Светослав Ковачев /52-Валентин Йосков/, 15. Петко Христов, 16. Иван Тилев, 18. Мариян Димитров, 21. Асен Чандъров

ДАНИЯ: 1. Ларсен, 2. Бур, 4. Кабонго, 7. Аниембе, 9. Кудск, 10. Нелсон, 11. Кяргард, 12. Йохансон, 13. Амундсен, 14. Брун Ларсен, 15. Маркусен