Националният футболен отбор за девойки до 17 години на България бе унизен с 0:11 от Холандия, в първия си мач от евроквалификациите.

В групата са още Норвегия и Молдова, като ще бъде същинско чудо, ако воденият от селекционера Троян Радулов състав успее дори да вкара гол в някой от срещите си.

Нашите са като боксова круша, което се потвърждава и от статистиката от мача днес. Талантливите холандски футболистки са създали цели 34 опасности пред българската врата, като ударите в очертанията й са 20... срещу 0 за нашите.

Фантастичен мач е изиграла Жоел Смитс, която бележи 7 гола във вратата на 15-годишната Виктория Иванова.

През първото полувреме младите ни футболистки допускат 6 попадения, а след почивката холандките вкарват още 5 и стигат до впечатляващата победа с 11:0.

Това не е единственото поражение за България в женския футбол през днешния ден. Националният ни отбор за девойки до 19 години загуби, но "само" с 0:3 от Турция в Албена, след като преди дни падна с 0:6 от Холандия. За тима, воден от Силвия Радойска, предстои да играе срещу Молдова в понеделник.

Девойките до 17 години пък имат мачове още с Норвегия и Молдова, като най-важното е да инкасират по-малко голове.