Националният отбор на България записа първа загуба в своята история от Катар. Това е и 19-ти пореден мач без успех за националите извън София.

Домакинът на Световното първенство през 2022 година надви "лъвовете" с 2:1 на модерния стадион "Едюкейшън Стейдиъм", който ще приеме седем мача от следващия Мондиал.

Акрам Афиф откри резултата от дузпа в 26-ата минута, а Булем Хухи (75`) отбеляза победния гол за домакините след груба грешка на Николай Михайлов. Точен за България бе Кирил Десподов в 60-а минута.

Катарският национален отбор не показа по никакъв начин, че превъзхожда нашите национали, но в крайна сметка стигна до успеха. Сякаш вече това се случва по инерция.

Последната победа на България като гост е срещу Словения, когато "лъвовете" печелят с 2:1. Това се случва на 6-ти септември 2018-а година. Тогава "трикольорите" взеха трите точки в Любляна за Лигата на нациите.

Първият гол за домакините падна след изпълнение на дузпа. Васил Божиков събори десния халф-бек на Катар и реферът посочи бялата точка. Михайлов усети ъгъла, но все пак Афиф отбеляза за 1:0.

Точен за България бе Кирил Десподов, който се разписа в 60-та минута. Голът за "трикольорите" падна след страхотен пас от Кристиан Малинов, който получи топката в средата на терена и разсече отбраната на домакините с ювелирно подаване към крилото. Десподов без да се замисля нанесе удар, който срещна тялото на катарския страж, но все пак топката влетя във вратата му.

Победният гол за Катар падна четвърт час преди края, когато Акрам Афиф центрира в наказателното поле, там Николай Михайлов излезе неразчетено и Бухлем Хухи с глава отбеляза за домакините!