Турнир: Лига на нациите Стадион: Зрители: 1644

България загуби от Уелс с 0:1 в Лига на нациите

Шепа фенове, безидеен футбол и поредна загуба за България

Снимка 500672

88′

Официално предупреждение за голмайстора Уилямс.

85′

ГОЛ ЗА УЕЛС! 0:1!! УИЛЯМС! Наглед спокойния мач, който нямаше да бъде незаслужено, ако завърши при равенство, се обърна след една атака в 85-ата минута. Младият бранител на Ливърпил - Неко Уилямс отново имаше еднопосочен трафик по българския фланг. Пробивът му завърши с перфектно центриране за резервата Уилямс. Играчът на Чаралтън изпревари Георги Терзиев и с плътен шут не остави никакъв шанс на Николай Михайлов.

84′

Бирсент Карагарен се появява на мястото на Кирил Десподов.

Снимка 500671

80′

Участието на вратаря Уейн Хенеси в този мач приключи десет минути преди края. Тогава титулярът се контузи и така на пожар уелската врата трябваше да брани Адам Дейвис.

77′
Снимка 500676

75′

Исмаил Иса се появява в игра и ще замени Божидар Краев.

74′

МАТОНДО! Уелс пропиля най-чистото голово положение в мача с настъпването на 74-ата минута. Тейлър Робъртс осигури перфектно центриране за младия талант, който от няколко метра, за наша радост, прати коженото кълбо над горната греда.

71′

Още една промяна за "драконите". Смит бива заменен от Левит.

Снимка 500673

70′

Райън Гигс предприема смяна. Хари Уилсън бива заменен от Джонатан Уилсън.

66′

478-те български фена станаха свидетели на скандал между Кирил Десподов и Божидар Краев, след като първият реши да играе индивидуално и шутира в аут. Това пък не се хареса на провъзгласилия се за лидер на националите ни играч с №10.

62′
Снимка 500667

60′

Българската отбрана усети, че ще има ядове с включилия се след паузата Раби Матондо. Звездата на Шалке 04 навърза трима от нашите защитници, но за радост не порази далечния ъгъл на Ники Михайлов.

56′

Кристиан Димитров получава жълт картон заради закъснял шпагат, спрял се в краката на съперник.

55′

Крилото на Манчестър Юнайтед -Даниел Джеймс ще бъде заменен от Раби Матондо.

54′

ДЕСПОДОВ!! Постепенно "лъвовете" започнаха да гледат все по-смело към вратата на Уелс. Пробивите на Йомов и Десподов се увеличиха, като в 54-ата новият играч на Лудогорец напредна и отправи центриране за Краев. Нападателят ни за жалост остана под кълбото и се размина с головия удар.

Снимка 500665

53′

ОПАСНО! Хари Уилсън стреля много тежко от пряк свободен удар в 53-ата, липсата на много работа тази вечер обаче не се оказа проблем за Михайлов, който боксира класно и получи похвали от трибуните. Дали те не бяха по-скоро иронични, това вече не може да бъде разбрано с точност.

52′

Официално предупреждение за Янис Карабельов.

51′

Сисиньо също е наказан заради свадата си с Даниел Джеймс.

50′

На националния стадион стана горещо в 50-ата минута, когато от нашия лагер справедливо поискаха тежко наказание за Даниел Джеймс. Уелсецът влезе безобразно в краката на Сисиньо, но получи само жълт картон. Това не се оказа достатъчно за бразилския ни бранител, който потърси саморазправата, но бързо беше успокоен от Кирил Десподов.

Снимка 500674

49′

Хари Уилсън получава жълт картон и пропуска следващата среща на своя тим.

47′

Второто полувреме не започна оптимистично за нашия тим, след като се оказа, че Кристиян Малинов е получил травма в глезена и трябва да бъде заменен принудително. Така на негово място се появи играчът на Берое - Александър Цветков.

46′
Снимка 500668

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

В края на тази част, Кирил Десподов изсипа топката в наказателното поле при центриране от фаул. Високото му подаване не стигна до никой измежду нашите централни бранители Георги Терзиев и Кристиан Димитров.

40′

Изключително консервативната ни стратегия за този мача е изолирала тотално Тодор Неделев от участието му в тази среща. Плеймейкърът има далеч повече работа в дефанзивен план.

Снимка 500669

30′
Снимка 500657

27′

Бен Дейвис получава първият жълт картон в мача заради нарушение срещу Кристиян Малинов.

23′

Георги Йомов получи аплодисментите на публиката, след като прокара топката между краката на съперник в средата на първата част. След това обаче кълбото му беше отнето, създавайки се бърза контра за Уелс. Тя бе завършена с изстрел на Дан Джеймс, който не притежаваше нито сила, нито точност.

18′

Кристиян Малинов направи нарушение, малко пред наказателното ни поле, в 18-ата минута. Хари Уилсън се нагърби с изпълнението на фаула, но изстрелът му не притесни по никакъв начин нашия вратар.

Снимка 500659

9′

Капитанът Николай Михайлов трябваше да се намесва по-сериозно малко по-късно, когато активният Неко Уилямс центрира за Тейлър Робъртс. Нападателят на Лийдс насочи с глава към горния десен ъгъл, ала вратарят ни се намеси адекватно.

6′

Първото изпитание за несигурната българска отбрана бе факт в шестата минута, когато два поредни корнера притесниха сериозно отбраната пред Ники Михайлов. При изброените статични положения, кълбото все стигаше до Джо Родън, който все така пращаше кълбото над горната греда.

4′

Двубоят на "Васил Левски" стартира изключително спокойно. За разлика от домакинството на Унгария, "лъвовете" бяха безкрайно предпазливи и не рискуваха с офанзивни действия още от самото начало.

1′