България U21 надделя над връстниците си от Кипър с 5:4 след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време) и завърши на трето място в приятелския турнир в памет на легендарния треньор Валери Лобановски в Киев. Въпреки че завърши двубоя с 9 души, тимът на Александър Димитров показа характер и заслужено се поздрави с успеха.

Младежкият ни тим контролираше събитията през целия двубой и само късметът спаси кипърците от поражение още в редовното време. Още от първия сигнал на ст. "Банников" младите "лъвове" се настаниха в половината на съперника и чрез разнообразни атаки по двата фланга създадоха множество положения пред вратаря Деметриу, а веднъж на кипърската отбрана се наложи да избива от голлинията. Първата част обаче завърши без попадения, а точно преди почивката Андреа Христов бе отстранен от игра заради втори жълт картон.

Това обаче не промени ситуацията на терена и през второто полувреме отново българите имаха тотално превъзходство. В 58-ата минута изстрел на Здравко Димитров по диагонала попадна в ръцете на кипърския страж, а малко след това Светослав Ковачев умело се освободи от двама съперници на фланга, проби към центъра и стреля опасно, но топката мина покрай гредата. В 76-ата минута Ертан Томбак отлично бе изведен сам срещу Деметриу, но в последния момент вратарят го изпревари и изби кълбото. Отново Здравко Димитров пробва мерника си три минути по-късно, но добре насоченият му удар по чудо бе отразен от кипърския страж. Последваха две изгодни ситуации, открили се пред централния ни нападател Калоян Кръстев, а в самия край Здравко Димитров остана сам срещу Деметриу, но стреля в тялото му. В последните секунди и Петко Христов бе изгонен заради второ официално предупреждение.

Така, както и в първия двубой на България от турнира срещу Израел, отново се стигна до дузпи, в които големият герой бе Даниел Наумов, отразил два изстрела от бялата точка. За нашите точни бяха Калоян Кръстев, Асен Чандъров, Илия Юруков, Светослав Ковачев и Здравко Димитров, а Иван Тилев пропусна.

Съставът на България: 1. Даниел Наумов, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 22. Алекс Петков, 21. Лъчезар Котев (78 - 17. Илия Юруков), 7. Ивайло Найденов (46 - 3. Ертан Томбак), 10. Светослав Ковачев, 20. Асен Чандъров, 13. Здравко Димитров, 11. Георги Русев (46 - 14. Ангел Лясков, 90 - 8. Иван Тилев), 18. Кун Теменужков (46 - 9. Калоян Кръстев).

Селекционер: Александър Димитров