90+3′
Турнир: Евроквалификации Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 875
90+3′

Край на мача!

90′

Продължението на срещата е три минути.

86′

Влезлият като резерва Емануел Мирчев получи жълт картон.

81′

Тройна смяна в състава на България. Марин Петков, Мартин Атанасов и Слави Шопов са заменени  от Стоянов, Гергиев и Райчев.

81′
81′
78′

КАЛУЖИНСКИ Е ТОЧЕН ОТ БЯЛАТА ТОЧКА И РЕЗУЛТАТЪТ ВЕЧЕ Е 3:1 В ПОЛЗА НА ПОЛША!

77′

Дузпа за Полша!

Малко сред пропуска на "трикольорите" главният съдия Кой отсъди дузпа за нарушение на Дамян Христов срещу Мариуш Форналчик. Ситуацията бе малко спорна, тъй като останаха съмнения, че действията на българския вратар са в рамките на правилата, но реферът бе непреклонен при своето решение и дори показа жълт картон на вратаря на Лудогорец.

68′

Двамата голмайстори в състава на Полша Шимчак и Пиенко бяха заменени от Форналчик и Шмит.

68′
60′

Двойна смяна в състава на България. Йоан Борносузов и Емануел Мирчев се появиха в игра, а терена напуснаха Мартин Сораков и Кристиян Стоянов.

60′
59′

Никола Илиев получи жълт картон.

56′

ГОЛ ЗА ПОЛША! ТОМАШ ПИЕНКО ПРАВИ ПЪЛЕН ОБРАТ В ПОЛЗА НА ГОСТИТЕ!

Българите сгрешиха в средата на терена, Козловски получи топката отдясно и намери Томаш Пиенко, който реализира втори гол за младежите на Полша.

52′

ГОЛ ЗА ПОЛША! ФИЛИП ШИМЧАК ИЗРАВНИ РЕЗУЛТАТА!

Гостите стигнаха до попадение седем минути след подновяването на играта. Каспер Козловски финтира Марин Петков и центрира към Антони Козубал, който се вклини между Велко Йеленкович и Християн Петров  и с глава изпрати топката в мрежата на пазената от Дамян Христов врата.

45′

Второто полувреме започна!

45+3′

Край на първата част!

45′

Три минути добавено време.

43′

Играчите на Полша осъществиха добра комбинация отдясно, но последвалият удар мина над напречната греда на българската врата.

39′

Жълт картон за Маритн Атанасов, който с непозволени действия спря пробив на Каспер Козловски.

34′

Още едно добро спасяване на Дамян Христов, този път след удар на Якуб Калужински.

28′
Снимка 682018

Източник: startphoto.bg

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! ЕМИЛ ЦЕНОВ ОТКРИ РЕЗУЛТАТА!

Избраниците на селекционера Александър Димитров стигнаха до аванс в резултата в 28-ата минута. След изпълнение на корнер Велко Йеленкович да намери на границата на вратарското поле Емил Ценов, който без забавяне изпрати топката в мрежата и така реализира първия си гол за 2024 година!

26′

Полските младежи бяха близо до гол в 26-ата минута, когато Козловски беше изведен на стрелкова позиция, но Дамян Христов излезе напред и успя да спаси удара на играча с №10 в редиците на съперника.

20′

Жълт картон за Никола Илиев.

20′

Милош Матишник също получи официално предупреждение.

19′

Главният съдия от Нидерландия пожали Якуб Калужински, който влезе остро в краката на Марин Петков и можеше спокойно да получи втори жълт картон и поляците да останат с човак по-малко още преди да е изминала и половината от първото полувреме.

11′

Официално предупреждение за Якуб Калужински.

10′

Греда на Сораков!

В десетата минута домакините бяха много близо до откриване на резултата. Мартин Сораков нанесе удар с десния крак, топката тупна пред полския вратар, след което срещна се отби в далечната греда и излезе извън очертанията на терена.

4′

Поляците бяха близо до това да открият резултата в четвъртата минута, Аркадиуш Пурка центрира от фаул в наказателното поле, но ударът с глава на Патрик Педа премина над вратата пазена от Дамян Христов.

3′

Димитър Папазов е първият от 22-мата на терена, който получи жълт картон.

1′

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" започна!

21. Антоан Стоянов 23. Фридерик Гербовски

Младежкият национален отбор на България по футбол излиза тази вечер в изключително важна квалификация за Евро 2025. "Трикольорите" ще посрещнат Полша от 19:00 часа в мач от Група D.

Срещата е на стадион "Александър Шаламанов" в София.Селекционерът Александър Димитров и неговите момчета се целят във второто място, което може да им даде продължаване за финалите на Стария континент, но след повторно класиране на вторите отбори от отделните групи. Само първата позиция дава директна квота за Евро 2025.

Младежите ни със заключителна тренировка преди мача с Полша

Ето подробности

В първия мач, при гостуването на Полша, нашият отбор записа славна победа с 1:0. Във временното класиране България е на 3-о място с 12 пункта, на 3 точки след днешния си съперник. На първата позиция е Германия с 19 точки.