Футболната среща започна равностойно, като никой от отборите не съумя да създаде опасна ситуация пред противниковата врата. В последните 15 минути от първата част на двубоя българите реализираха няколко обещаващи атаки, но без резултат. В 38-мата минута Македония откри резултата след грешка в българската отбрана. Въпреки усилията на футболистите на Ангел Стойков, до края на първото полувреме резултатът остана 0:1.

България започна агресивно второто полувреме. В 61-вата минута влезлият като резерва Стелиян Добрев изравни след пробив на Никола Илиев. "Лъвовете" продължиха офанзивно, но отличните изяви на македонския вратар запазиха равенството