Юношеският ни национален отбор до 18 години допусна загуба от връстниците си от Грузия с 0:2 в първата контрола помежду им, която се игра на базата в "Бояна".

Първото полувреме стартира доста равностойно, но в последствие гостите успяха да достигнат до няколко положения пред вратата на "лъвчетата" и да вземат преднина. В 34-ата минута капитанът на съперника Георги Гулиашвили засече технично центриране отляво за 0:1, а малко преди почивката българският вратар Кисьо извърши нарушение срещу откъсващия се Гагуа и главният съдия Димитрина Милкова отсъди 11-метров наказателен удар. Иракли Азаров бе точен от бялата точка и покачи на 2:0, с което бе оформен и крайният резултат.

Ангел Стойков определи състава на България U18 за контролите с Грузия

Вижте го

Следващата проверка с Грузия ще се играе в понеделник /22 април/ от 15:00 часа, отново в "Бояна".

Състав на България: 1. Исмет Кисьо, 3. Тодор Петков, 5. Димитър Балинов, 14. Филип Кръстев, 8. Александър Тодоров, 20. Ивайло Иванов, 17. Юмит Мустафа, 16. Димитър Пройчев, 11. Димитър Тонев, 9. Денислав Ангелов, 10. Владимир Николов (през втората част в игра влязоха: (Виктор Николов, 19. Владислав Найденов, 21. Стоян Иванов, 15. Калоян Костов, 22. Асен Дончев, 13. Кольо Станев, 7. Филип Колев).