След като преди 2 дни оформиха зрелищно равенство 3:3, днес юношеските селекции на България и Словакия до 17 г. отново не излъчиха победител (0:0) във втората приятелска среща помежду си в Национална футболна база "Бояна". Двубоят протече равностойно, като през втората част и двата отбора имаха шансове да се поздравят с победата.

Първото полувреме протече без особено напрежение за двамата вратари, като единствената по-сериозна опасност бе пред българската врата след разбъркване, при което топката се отби в напречната греда.

След почивката и двата тима се активизираха и започнаха по-усърдно да преследват победата. В средата на полувремето Димитър Диклиев изскочи сам срещу вратаря Петруфка, но в последния момент топката му избяга и не успя да уцели вратата. Добри шансове за "лъвчетата" имаха още Преслав Бачев и Васил Казълджиев, а вратарят ни Марио Младенов се отличи с няколко добри спасявания.

В началото на септември България U17 ще изиграе два контролни мача и с Азербайджан като част от подготовката за европейските квалификации през октомври.