Юношеският национален отбор на България до 17 г. изигра отличен двубой и спечели категорично с 4:0 над сборния тим на Вестфалия в първата си проверка на германска земя. Възпитаниците на Марчо Дафчев доминираха през цялото игрово време и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Нападателят на Славия Мартин Сораков отри резултата в 10-тата минута, а второто попадение в бе дело на Димитър Иванов, който се възползва от подаване на Смоленски при бърза контраатака на младите "лъвчета". Малко по-късно отново Иванов имаше шанс да покачи резулттата, но ударът му бе спасен от вратаря на съперника. При следващата атака обаче логичното се случи и Смоленски също записа името си сред голмайсторите.

През втората част България U17 имаше още няколко изгодни положения, като крайното 4:0 оформи Валентин Николов.

Следващата проверка на тима на Дафчев е във вторник, 3 септември, от 19:00 ч. срещу юношеския тим на Пройсен Мюнстер.

Съставът на България: Радостин Георгиев, Константин Айдарски, Анастас Пемперски, Калоян Костов, Алекс Маринов (59 - Благовест Величков), Димо Кръстев-капитан (55 - Даниел Начев), Мартин Хайдаров (55 - Бисер Бонев), Антон Бакалов (59 - Пламен Цончев), Димитър Иванов (50 - Симеон Александров), Мартин Сораков, Мартин Смоленски (50 - Валентин Николов).

Селекционер: Марчо Дафчев.

Голмайстори: 1:0 Сораков 10, 2:0 Д. Иванов 26, 3:0 Смоленски 32, 4:0 Николов 80