Юношеският национален отбор до 16 г. (набор 2002 г.) завърши 1:1 с домакините от Литва в първия си двубой от четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА. Станислав Шопов даде аванс на България с гол в 42-та минута, а Деймантас Римпа бе точен за Литва в 54-та минута. Според регламента на турнира при равенство в редовното време се изпълняват наказателни удари, като при успех с дузпи се присъждат 2 точки, а при загуба - 1 точка. При дузпите литовците бяха по-точни и надделяха с 5:3.

Следващият мач на България е срещу Естония. Срещата ще се проведе на 5 април, четвъртък от 15:00 часа. Лагерът и мачовете са част от подготовката на тима за Първия квалификационен кръг за ЕВРО 2019. В групата на нашия отбор са още тимовете на Австрия, Словения и Малта. Домакин на двубоите, които ще се проведат между 24-30 октомври, ще бъде Словения.

Съставът на България U16: Никола Виденов, Богдан Костов, Алекс Луканов, Мартин Атанасов (58-Християн Петров), Венцислав Богданов, Преслав Папарков, Емил Ценов (41-Мартин Русев), Красимир Пенчев (41-Стефан Попов), Станислав Шопов (58-Петър Георгиев), Иво Казаков (41-Мартин Петков), Георги Трифонов Селекционер: Марчо Дафчев

Литва U16: Вилкас, Н. Жебраушкас, Макаускис, Зингертас, Ярусевичус, Бурба, Балтрунас, К. Жебраушкас, Лубас, Дедура, Римпа