Юношеският национален отбор на България до 15 години отстъпи на Узбекистан с 3:4 в атрактивен спор за петото място на международния приятелски турнир "Влатко Маркович" в Хърватия. Младите българи финишират на шеста позиция в крайното класиране, след като в предварителна група "B" завършиха на трето място.

В днешния двубой селекционерът Калоян Георгиев извърши редица промени в състава, което се отрази на играта на тима. През първата част съперникът на два пъти повеждаше в резултата, но Бибишков и Полендаков успяваха да възстановят равенството. След почивката две попадения на Абраев донесоха комфортна преднина на Узбекистан, а до края България върна само един гол чрез Гивеждов.

Съставът на България: Георги Дойчинов (65-Георги Стоянов), Кристиян Йорданов (29-Калин Любомиров), Михаил Полендаков, Божидар Петров, Кристиян Ирмиев (26-Деян Кирилов), Живодар Жеков (41-Ивайло Костов), Михаил Петров (41-Юлиан Гилов), Виторио Шотев (59-Денис Станоев), Тарек Жензарли (41-Крум Стойчев), Марсел Бибишков (59-Денис Гивеждов), Димитър Дограмаджиев (41-Александър Джамов).

селекционер: Калоян Георгиев.