Луд мач на "Васил Левски" и историческа победа с 3:2

МНОГО ТЕЖКИ МИНУТИ ПРЕД БЪЛГАРСКАТА ВРАТА!

Ивелин Попов отстъпва мястото си на Ивайло Димитров - Косъма.

81′

Джими Дурмаз напуска игра, вместо него влиза Клаесон.

78′

ГОООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!!!!!!ИВАЙЛО ЧОЧЕВ!!!! 3:2!!! И докато шведите опитваха да пресекат нашия устрем, националите ни нанесоха своя решителен удар. Ивелин Попов стартира една атака през центъра, която след серия от комбинации достигна до Ивайло Чочев, футболистът на Палермо нагласи топката на левия си крак и с премерен изстрел от границата на наказателното поле направи 3:2 за България!

76′

Българските футболисти поискаха наказателен удар в 76-ата минута. Падането на Симо Славчев обаче бе доста театрално и не подлъга опитния италиански рефер - Паоло Талиавенто.

Снимка 310427

74′

Божидар Краев ще замени голмайстора Станислав Манолев.

66′

Албин Екдал отстъпва своето място на опитния Себ Ларсон.

63′

Заветният спор между Форсберг и Пламен Илиев продължава. Българският вратар отново излезе краен победител след изпълнение на шведската звезда с №10.

58′

Първа смяна в мача. Играта напуска Георги Миланов, а вместо него се появява Тодор Неделев.

57′

МНОГО ТЕЖКИ МИНУТИ ЗА БЪЛГАРИЯ!! Швеция получи сериозен импулс в играта си, след като в 56-ата минута Петър Занев игра с ръка малко пред наказателното поле и "тре кронур" бяха дарени с отлична възможност за гол. Емил Форсберг изпълни фаула, но Пламен Илиев отново впечатли с фамозно спасяване. Миг по-късно, звездата на РБ Лайпциг отново пробва рефлекса на Тигъра след шут от около 13 метра, но Пацо отново бе на своето място.

Снимка 310434

52′

МАНОЛЕВ!! Миг гениалност в 52-ата минута можеше да дари българския тим с трети гол. Олсен отново направи грешка, излизайки далеч от своята врата. Изчистената от него топка попадна в Станислав Манолев, който от въздуха опита да прехвърли шведския страж, но изпълнението му не притежаваше нужната точност.

47′

Случилото се в края на първата част явно не се бе отразило на нашите национали. Селекцията на Хубчев стартира втората част доста активно и в 47-ата минута Ивелин Попов имаше възможност да стреля от пряк свободен удар, ала опитът му не прехвърли стената.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ГОЛ ЗА ШВЕЦИЯ!! 2:2!! МАРКУС БЕРГ! И вместо да се оттеглят на паузата с гол преднина, нашите футболисти допуснаха да бъдат изравнени за втори път. Петър Занев закъсня да пресира връхлитащия по фланга Микаел Лустиг, който в крайна сметка центрира към Маркус Берг. Опитният таран спечели въздушния сблъсък с Васил Божиков и с лекота продължи головата фиеста на "Васил Левски".

40′

ПОПОВ!!! Атаките на България продължиха с пълна сила и малко преди почивката, Ивелин Попов беше на крачка от това да накаже несигурния тази вечер Робин Олсен. Попето пробва техничен изстрел в далечния ъгъл, който обаче бе избит от стража на ФК Копенхаген.

Снимка 310424

33′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши световната квалификация между България и Швеция

Виж резултати

Ще се случи чудо! България най-сетне ще победи своя скандинавски кошмар. 67.9%

Равенство на "Васил Левски", което ще почеше егото ни, но няма да ни помогне за класиране на Мондиал 2018. 9.0%

Поредна, и напълно очаквана, загуба от Швеция, отприщваща нова доза критики по адрес на националния ни отбор. 20.5%

Не ме интересува. Мачовете на волейболистите и Григор Димитров са с далеч по-голямо значение за мен. 2.6%

32′

ГОООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!!! 2:1!! ГЕОРГИ КОСТАДИНОВ!!!! Колкото и да не им се вярваше на нашите високомерни опоненти, българите дадоха красноречив отговор на случилото се 3 минути по-рано. Шведите опитаха от собствения си специалитет, след като в 32-ата минута бяха поразени от "лъвовете" след статично положение. Ивелин Попов пласира перфектна топка след изпълнение на фаул. Адресатът му Георги Костадинов се освободи майсторски от персоналния си пазач Гранквист и с глава върна преднината ни в световната квалификация. Това беше и втори пореден гол на опорния халф за държавния тим, след като се разписа и при поражението от Беларус.

29′

ГОЛ ЗА ШВЕЦИЯ!! МИКАЕЛ ЛУСТИГ ПРАВИ 1:1! За съжаление Швеция възстанови равенството малко преди изминаването на половин час футбол. Българската отбрана отново не реагира добре след ъглов удар на скандинавците, като този път грешката ни се оказа фатална. Чорбаджийски и Станислав Манолев не се разбраха кой да спре връхлитащия Лустиг, който само миг по-късно прониза с глава Пламен Илиев.

20′

ИВЕЛИН ПОПОВ! И докато шведите се чудеха как да отреагират на създалата се за тях негативна ситуация, България можеше да нанесе своя втори удар. Ивелин Попов сътвори чудесен рейд през центъра и шутира от отлична позиция. Ударът му обаче бе разочароващ и не порази мрежата на слисаните скандинавци.

17′

ИЗГОНИХА ПЕТЪР ХУБЧЕВ! И за да стане още по-напечено в София, нашият национален селекционер Петър Хубчев бе изгонен от главния съдия в 17-ата минута. Специалистът възнегодува бурно от решенията на Талиавенто и след цветущ букет от псувни и жестове, героят от САЩ 94' бе пратен на трибуните.

Снимка 310417

16′

ПЛАМЕН ИЛИЕВ СПАСЯВА ДУЗПА! Понесени на крилете на емоцията, "трикольорите" сътвориха сериозна грешка в 16-ата минута и реферът Паоло Талиавенто отсъди дузпа в полза на Швеция. Георги Костадинов събори съперников футболист в борба за позиция при един корнер и така най-тежкото пред българската врата предстоеше. С отговорната задача за гостите се нагърби звездата им Емил Форсберг, който обаче срещна фамозния рефлекс на Пламен Илиев. Пацо Тигъра хвана ъгъла на плеймейкъра и възпламени трибуните на "Васил Левски". И за да бъде подвигът му пълен, бившият вратар на Левски отрази с вещина и опита за добавка на Маркус Берг!

16′

Жълт картон за Георги Костадинов, нашите видимо се изнервиха.

11′

ГООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!!! 1:0!!! СТАНИСЛАВ МАНОЛЕВ!!! Колкото и изненадващо да звучеше преди началото на квалификацията, нашият тим сякаш напълно заслужено стигна до откриващо попадение в 11-ата минута. Георги Миланов напредна по крилото, след което отправи фантастично центриране към намиращия се на дясната греда Станислав Манолев. Стражът на скандинавците Робин Олсен увисна и това позволи на звездата на ЦСКА да го накаже майсторски с глава.

6′

Официално предупреждение за Васил Божиков, който влезе в спор със съдията.

5′

ЧОЧЕВ!!!! Натискът на "трикольорите" можеше да даде резултат пет минути след първия съдийски сигнал на Талиавенто. Продължителна атака на българите завърши с центриране на Страхил Попов някъде около дузпата. Георги Костадинов и Крафт се разминаха с топката и така тя стигна до непокрития Чочев. Звездата на Палермо обаче стреля от малък ъгъл и ударът му бе спасен от Олсен.

3′

Българският отбор започна срещата със завидно самочувствие, повтаряйки действията си от мача с Холандия. Още в 3-ата минута силно изритана топка към Ивелин Попов за малко доведе до смут в отбраната на гостите, но впоследствие Андреас Гранквист действа хладнокръвно и се справи с опасността.

Снимка 310429

2′

Вече цели 50 години не успяваме да се справим със скандинавците, а статистиката е направо отчайваща: 7 поредни загуби с голова разлика 0:20. Последният български гол в шведската врата беше дело на Христо Стоичков от дузпа в световна квалификация в София през 1993 година.

1′